V základní části jste skončili čtvrtí. Panoval před čtvrtfinále optimismus nebo spíše opatrnost?

Celkově jsme se cítili v pohodě a o opatrnosti nemůže být v play-off řeč.

Ve čtvrtfinále vám vystavily stopku Černošice.

Pokud jde o vyřazení, tak spíše panovalo zklamání, jelikož jsme si na Černošice věřili, ale soupeř měl větší touhu po vítězství a zaslouženě postoupil.

Série byla vyrovnaná, v prvním zápase jste prohráli o dva góly, v domácím přišla remíza. Dal se soupeř překonat a mohlo se přes něho postoupit do semifinále?

My ani jednou v celé sérii nevedli a pouze dotahovali i dvoubrankové manko. Za stavu 4:4 v prvním utkání jsme trefili dvakrát tyčku a poté domácí vstřelili branku z přesilovky.

Tady se fanoušci i střídačka hodně zlobili na rozhodčí.

Musím podotknout, že za tohoto stavu byl zápas velice ovlivněn arbitry tohoto utkání, což potvrdil i delegát, který byl přítomen.

Proto bylo odvetné utkání vyhodnoceno jako rizikové?

Je to tak. Odveta v Berouně byla vyhodnocena jako rizikové utkání a tak celé utkání odřídila čtveřice sudích, která podala vynikající výkon. Horší to bylo s námi, když po úvodní třetině jsme prohrávali 3:1 a celkem nebylo v tuto dobu co ztratit. Ale druhá část patřila jasně nám a opět jsme srovnali skóre. V tom největším tlaku jsme se nechali zbytečně vyloučit do třech a soupeř opět odskočil a nám se podařilo už jen vyrovnat.

Kdo ve vašem týmu odvedl ve čtvrtfinále velké penzum práce?

Můj osobní názor je, že play-off se nejvíce povedlo našemu „prezidentovi" Václavu Klausovi (úsměv), který hodně zatápěl obraně Černošic. Mohl bych jmenovat další, ale i ty, kterým se to povedlo méně.

Pochválíte někoho v dresu soupeře?

Jednoznačně při utkání v Berouně byl výborný Hofmaister. Naopak mě již poněkolikáté zklamal Suchý, který hrával léta první ligu v Hradci. Měl by spíše rozdávat hokejovou radost a zkušenosti ostatním a ne pěsti rozhodčím a vyhledávat, kde jak by koho mohl zranit. Prostě šílenec!

Vaše duely s Černošicemi byly ale hodnoceny jako hodně hokejové, zatímco v ostatních duelech se to dost řezalo. Byly tedy vaše zápasy pro diváka hezké?

Bylo to to pravé play-off, takže se v rukavičkách nehrálo a pro diváka oba zápasy musely být atraktivní.

Sice jste ze hry venku, čtvrtfinále bylo pěkné, ale asi jste chtěli trochu výše?

Chtěli jsme konečně projít přes čtvrtfinále, ale bohužel soupeř hrál výborně a zasloužil si postup o trošku víc než my.

Koho pasujete za vítěze finále krajské ligy?

Dost možná Slaný, jsou v laufu.

Mají hráči volno nebo ještě chodíte trénovat, případně čeká vás do léta nějaká akce?

Zachovali jsme ještě ledy, ale je to dobrovolné. Veškeré akce jsou nyní v jednání.

Už víte, jak budete skládat sestavu na novou sezonu a kdy začne příprava na ní?

Teď si dáme na chvilku oraz a začneme tyto záležitosti řešit na konci března. Je mnoho aspektů pro činnost hokejového klubu a musí se pokrýt celá příští sezona a další jiné věci, které teď nechceme ventilovat.

Pojďme ještě k extralize, koho tipujete na celkové vítěze?

Pardubice to nebudou (smích).