Bitva do té doby třetího celku tabulky s lídrem nabídla divákům u televize atraktivní souboj, který nakonec v úplném vyvrcholení rozhodl domácí kanonýr Martin Růžička a Oceláři tak vyhráli 5:4 po samostatných nájezdech.

Růžičkovi se duel proti Spartě náramně povedl, navíc v holešovickém týmu Berouňan kdysi hrával. Kromě vítězného zásahu si domácí útočník připsal i dvě asistence. „Pořád jsme se snažili být pozitivní, povzbuzovat se na střídačce a druhá třetina nám vyšla. Skóre jsme obrátili. Je škoda, že jsme to pak neudrželi, ale i dva body jsou pro nás dobré,“ připomněl Růžička, že Slezané neměli daleko k plnohodnotnému triumfu.

Tomáš Macháč uspěl v kvalifikaci AO
Tomáš Macháč nesmí v Austrálii z pokoje, s rodinou je ve spojení

V závěrečné části ale ztratili dvoubrankový náskok. Zejména gól na 4:4 Milana Jurčiny vyvolal pozdvižení, protože brankáře Kacetla zaskočil ranou z vlastního obranného pásma. „Takové góly se nevidí, ale padají. V hokeji se to stane. Na nás bylo jít dál, otřepat se a hrát, protože Ondra chytal výborně. Nakonec nám pomohl v nájezdech,“ uvedl Růžička, který měl na svědomí rovněž kuriózní branku, kdy využil špatné rozehrávky gólmana Machovského.

„Skákal jsem tam ze střídačky, Hrehor (Hrehorčák) napadal, Matěj (Machovský) o mně asi nevěděl. Myslel si, že tam má obránce, tak to tam naslepo hodil, v což já doufal,“ usmál se Růžička. Byť bez diváků, utkání nechyběly ani emoce. „Střetly se dva vynikající týmy, žádný nechtěl prohrát a tohle k tomu patří,“ uzavřel třinecký hráč, který bude mít možnost rozšířit svůj bodový zisk ve středečním duelu Třince na ledě Litvínova.