Už v pátek 31. května předvedl Martin Růžička Masarykův pohár v Berouně v Hlinkách. „Bylo to připravené hlavně pro děti ze škol, které se mě ptaly i na různé dotazy ohledně hokeje,“ uvedl třinecký útočník. Došlo samozřejmě i na focení. Kdo by se nechtěl vyfotit s mistrem České republiky?

V sobotu 1. června pak Martin Růžička pozval rodinu a známé do areálu Beroun Golf Clubu, kde se konala uzavřená oslava. „Pohár putuje tak jako v NHL postupně k hráčům. Jsem rád, že jsem ho mohl doma předvést a dát tak svým nejbližším a známým, kteří mi hodně drželi palce, dárek,“ řekl vyhlášený kanonýr.

Většina osazenstva přišla ve speciálních tričkách s nápisem Mistři! Probíral se nejen samotný ročník extraligy, ale i skončený světový šampionát, ale i další sporty. Trochu posmutnělý byl hokejista Králova Dvora Patrik Pánek. „Na příští sezonu přijedeme zřejmě v berounském zimním stadionu o vlastní kabinu. Bude to pro nás komplikované, ale pokusíme se to nějak ještě změnit,“ prozradil trable králodvorského klubu jeho hráč.

Stejně jako Martin Růžička si teď užívá zaslouženého odpočinku. „Ani se nechci moc bavit o začátku přípravy. Je čas, teď regeneruji a dopřávám si odpočinku,“ usmíval se útočník Ocelářů.

Mistr světa z Německa se samozřejmě zmínil i o šampionátu na Slovensku. „Neviděl jsem úplně všechny naše zápasy, protože jsem byl na dovolené, ale ty, které jsem sledoval, tak naši hráli velmi dobře a zasloužili si medaili. S Rusy scházelo víc štěstí,“ vrátil se Martin Růžička k světovému mistrovství.

Sám měl hodně důvodů k úsměvům, žadatelů o fotku s mistrem republiky bylo hodně, připraveny byly i kartičky a dresy Ocelářů. „Jsou nějaké těžké,“ vyzkoušel si dres Růžičkův strýc Miroslav Porsch. „To abychom se rychle zpotili, aby bylo vidět, jak hodně makáme,“ řehtal se Martin Růžička.

Berounský deník děkuje za pozvání a přeje hodně úspěchů i další sezoně!