Ze dvou Středočechů jsou na tom lépe Benátky nad Jizerou. Pátý celek tabulky má na první nepostupové místo do play-off zajímavý dvanáctibodový náskok. Naopak desátý Beroun nesmí k posunu do elitní osmičky zbytečně ztrácet.

„Pro mnoho týmů včetně nás to bude rozhodující období. Bude to boj o každý bod,“ uvědomuje si berounský kormidelník Jiří Doležal.

Ve středečním 36. kole si mohou oba Středočeši polepšit, poněvadž jejich soky budou dva nejhorší celky průběžného pořadí. Benátčané hostí v 17.30 hodin předposlední Třebíč, zatímco Berouňáci zajíždí na led Mostu (18), jenž uzavírá pořadí.

Velká tlačenice je na osmou příčku tabulky. Na poslední postupové místo do vyřazovacích bojů si brousí zuby šestice týmů vměstnaných do šesti bodů. Medvědi na něj ztrácí jen dva body a dnes hrají v Mostu, jenž je doma ze všech týmů nejhorší.


Jednu ze tří tříbodových výher však dosáhl právě s Berounem (3:2). Bylo to vzápětí poté, co hoši od Berounky zdolali ústeckého lídra. To se mu podařilo i v posledním kole roku 2011 (5:4 sn). „Dvakrát porazit prvního dodá sebevědomí a doufám, že se to potvrdí nejen dnes, ale také v dalších kolech,“ uvedl trenér Doležal.

Pokud se nic nestane v úterním utkání extraligy slávistovi Furchovi, měl by být pro zápas na severu Čech brankářskou jedničkou. Hrát by měl i sparťan Sascha Treille, jenž s Medvědy absolvoval poslední tréninky.

„Z našeho pohledu by to měl být dobrá sestava. Samozřejmě bych si přál ještě jiné hráče, ale ti už jsou pro nás v tuto chvíli nedostižní,“ konstatoval Doležal, jenž první zápas v Mostě označil jako smolný.