Vraťme se ale k sobotnímu utkání, které se Medvědům nepovedlo. Už začátek zápasu hodně napovídal. „První třetinu jsme začali, jako by se nemělo nic stát. Šumperk byl v klidu, bez nervů. Pak jsem  hráče, kteří nebudou moct hrát v baráži, posadil. Stáhli jsme to na tři útoky a trochu se to zvedlo,“ uvedl trenér Berouna Radoslav Svoboda. Šumperk měl v prvním dějství několik tutových šancí, brankář Kareš, který se tentokrát postavil mezi tyče, ale chytal spolehlivě. „Potřebovali jsme ho obouchat. Dlouho nechytal, kdyby se něco stalo, aby věděl, o co jde,“ zmínil Svoboda, který dodal, že Slipčenko dostal volno, aby si před baráží odpočinul.

Medvědi se dostali v závěru prvního dějství do vedení po dorážce Stromka, patnáct vteřin před první třetinou ale po fatální hrubce Veselého hosté vyrovnali na 1:1. Nejvydařenější část utkání sehráli Medvědi v první desetiminutovce druhého dějství, kdy doslova udělali ze Šumperka trhací kalendář a třemi góly utekli na 4:1. Jenže pak Berounští zvolnili a navíc po další hrubce Šumperk snížil na 4:2. „Dneska nám to opravdu nešlo v obranném pásmu. Vždy to někdo z obránců namazal. Viz druhý gól,“ podotkl trenér  Svoboda.

Ve třetím dějství pak předvedli berounští hokejisté velmi nezodpovědný výkon a Šumperk otočil třemi góly stav na konečných 4:5. „Ze 4:1 na 4:5, to je pro mě nepochopitelné. Musíme se z toho oklepat, protože baráž to bude úplně jiná soutěž, o něčem jiném,“ zmínil trenér Medvědů, který neházel porážku na brankáře Kareše. „Nechytal špatně, ale nedali mu šanci. Kolikrát tam byl úplně sám a oni si to dali do prázdné, na něj se to svalovat nemůže,“ poznamenal Svoboda, kterému se vůbec nelíbil výkon z první a třetí dvacetiminutovky. „První třetina byla alarmující a ta poslední dvakrát tolik,“ uvedl Radoslav Svoboda. Berounští hokejisté mají před začátkem baráže na čem pracovat. „Musíme zapracovat na lepší obraně a přístupu hráčů k zápasu. Aby bojovali  jeden za druhého . To mi tam ještě chybí,“ dodal trenér Medvědů.

Utkání s Mostem se hrát nebude

Původně měli berounští hokejisté odehrát ještě dva zápasy skupiny play-out. Vzhledem ale k tomu, že v těchto střetnutích by o nic nešlo, utkání budou zrušena. Ve středu měli Medvědi hostit Most, se kterým se utkají v baráži. Severočeši tento zápas hrát nechtějí. Berounské vedení nechalo rozhodnutí na trenérovi Svobodovi, který na tiskové konferenci po sobotním utkání řekl, že je pro zrušení zápasu. „Most by sem určitě nepřijel v plné síle. Poslali by juniory, aby se to tu rvalo. To nemá smysl,“ zmínil Svoboda, který se bude v průběhu volna s hráči věnovat přípravě na baráž. „Rozhodli jsme se, že dáme v neděli a v pondělí volno a od úterý začneme trénovat a připravovat se. Případně si uděláme modelové tréninkové utkání,“ zmínil trenér Medvědů. S Mostem se nakonec berounští hokejisté střetnou doma o týden později ve svém prvním utkání baráže.

 

Rozpis Baráže - 1. kolo pondělí 26.3.: Most – Hodonín, Havířov – Klášterec, Beroun volno. 2. kolo středa 28.3.: Beroun – Most, Hodonín – Havířov, Klášterec volno. 3. kolo sobota 31.3.: Havířov – Beroun, Klášterec – Hodonín, Most volno. 4. kolo pondělí 2.4.: Beroun – Klášterec, Most – Havířov, Hodonín volno. 5. kolo středa 4.4.: Klášterec – Most, Hodonín – Beroun, Havířov volno. 6. kolo sobota 7.4.: Hodonín – Most, Klášterec – Havířov, Beroun volno. 7. kolo pondělí 9.4.: Havířov – Hodonín, Most – Beroun, Klášterec volno. 8. kolo středa 11.4.: Beroun – Havířov, Hodonín – Klášterec, Most volno. 9. kolo sobota 14.4.: Klášterec – Beroun, Havířov – Most, Hodonín volno. 10. kolo pondělí 16.4.: Most – Klášterec, Beroun – Hodonín, Havířov volno.