Sobotní soupeři se potkali dvakrát v přípravě, je nutné ale zmínit, že oba celky v přípravných zápasech testovaly řadu hráčů, kteří již v kádru celků nejsou. V prvním vzájemném utkání vedli Medvědi ve 45. minutě 3:0 a nikoho z domácích asi nenapadlo, že by mohli o vítězství přijít. Jenže v rychlém sledu po sobě byli vzápětí vyloučeni dva berounští hráči a hosté využili jak dvojnásobnou, tak i klasickou početní výhodu. Ve 47. minutě tak byl stav 3:2. Benátky nakonec vyrovnaly osm vteřin před koncem a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se trefil jen berounský Karpov a Medvědi tak vyhráli 4:3 po nájezdech. „V první třetině byl soupeř lepší, ale od začátku druhé třetiny jsme hru srovnali a až do 55. minuty jsme Benátky přehrávali. V závěru jsme si vlastní nedisciplinovaností zápas pokazili,“ zhodnotil přípravný zápas berounský trenér Richard Žemlička.

I ve druhém vzájemném utkání v přípravě Medvědi vedli. Ve 23. minutě byl stav 0:2, jenže pak přišel totální zkrat berounského celku a Benátky během devíti minut pěti góly otočily stav. Za zmínku určitě stojí tři branky ze 32. minuty. Domácí skórovali třikrát během devatenácti vteřin a Furch přepustil své místo Karešovi. Medvědi nakonec zápas prohráli 6:4 a výpadek z druhého dějství pro ně byl určitě velkým ponaučením. A jak hodnotil utkání berounský asistent trenéra Jiří Doležal? „První třetina byla podle našich představ. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Také jsme v ní zvítězili. Nepovedl se nám však úsek ve druhé části hry, kdy jsme inkasovali čtyři slepené branky, to s klukama otřáslo. Poté jsme se nějakou dobu hledali. Třetí třetina vypadala hodně slušně. Zápas byl bojovný, nechybělo mu nasazení,“ uvedl Doležal.

A jak si vedly oba celky v prvním mistrovském utkání? Medvědi se představili na půdě Jihlavy a do poloviny zápasu hráli s Duklou poměrně vyrovnanou partii. Jenže pak se projevila zkušenost domácích a opory Dukly rozhodly o poměrně jasném výsledku. Medvědi si odvezli nelichotivou porážku 0:4. „První třetina byla celkem vyrovnaná. V jejím závěru jsme bohužel dostali po naší individuelní chybě gól. To samé se stalo i v průběhu druhé třetiny. Jihlava nás poté začala přehrávat. Za stavu 3:0 domácí trochu polevili a hra se vyrovnala. Nám však chyběla větší vůle po vítězství a taková ta hladovost po vstřelení gólů,“ hodnotil první mistrovské utkání berounský trenér Richard Žemlička.

Hokejisté Benátek vstoupili soutěže na domácí půdě, kde přivítali Havlíčkův Brod. Ve vcelku vyrovnaném utkání se postupně Rebel dostal do dvoubrankového vedení. Jenže domácí opět prokázali, že dotahovat manko jim nečiní problémy. Benátky dvěma góly v závěrečné desetiminutovce vyrovnaly a vzhledem k tomu, že poté již gól nepadl, a to ani v prodloužení, musely rozhodnout nájezdy. Ty až v deváté sérii rozhodl zkušený útočník Klimt a Benátky si tak připsaly dva body.