Sobotní soupeře dělí v tabulce deset pozic. Berounští hokejisté, kteří v kombinovaném složení ve středu vybojovali v Olomouci bod, se vyhřívají na pátém místě. Naopak Chrudim doma nebodovala s Havlíčkovým Brodem a okupuje předposlední pozici. Zajímavostí je, že oba celky doposud nastřílely téměř shodný počet branek. Berounští nasázeli 45 gólů, Chrudim má na kontě o jeden gól více. Jenže Medvědi dokázali zatím uhrát téměř jednou tolik bodů, než Východočeši.

V prvním letošním vzájemném utkání se radovali Berounští, kteří dokázali na půdě soupeře vybojovat dva body za vítězství 3:2 v samostatných nájezdech.

Berounští tedy budou v sobotním utkání jednoznačnými favority. Nasvědčuje tomu nejen postavení obou celků v tabulce, ale také fakt, že Medvědům se letos na domácí půdě velmi daří. Naproti tomu Chrudim je v letošní sezoně nejhorším celkem na půdě soupeřů, kde Východočeši vybojovali zatím jen pět bodů. Jenže zápasy, ve kterých jsou Medvědi favoritem, mohou být velmi ošidné. O tom se Berounští přesvědčili před týdnem, kdy na domácí půdě prohrávali s posledním Pískem 0:2 a až obratem ve třetím dějství vybojovali vítězství. Přijďte podpořit berounské hokejisty v boji o důležité body. Utkání začíná na berounském zimním stadionu v sobotu v 17.30 hodin. ⋌(vil)