V klubu nezůstal na kameni kámen

Poté, co hokejisté na jaře uspěli v baráži a udrželi pro Beroun prvoligovou příslušnost, nezůstal v klubu doslova kámen na kameni. „Loňská sezona nebyla taková, jak jsme si představovali. Věřím, že za ní uděláme tlustou čáru a navážeme na dvacetiletou prvoligovou historii. Jako společnost Mercator jsme přislíbili finanční pomoc. Chtěli bychom navázat na dobré vztahy," uvedl Luboš Pavel, člen dozorčí rady klubu a zároveň také jednatel společnosti Mercator, významného sponzora klubu. Během letní přestávky došlo ke změně majitele (majoritního akcionáře), budoval se nový kádr, výrazných změn doznal i realizační tým. „Letošní rok je ve znamení velkých a zásadních změn. V podstatě se budovalo nové mužstvo, nový realizační tým, nové vedení. Vzali jsme to kompletně od podlahy," uvedl generální manažer Berounských Medvědů Jakub Kříž, který je zároveň předsedou představenstva. Klub jde do dvacáté prvoligové sezony v řadě s drobně pozměněným názvem Medvědi Beroun 1933. Rozpočet na sezonu by měl být zhruba stejný, jako v minulé sezoně, tedy přibližně deset milionů. V minulých sezonách byli Berounští Medvědi farmou extraligového týmu. Letos Medvědi farmou nebudou. „Situace bude trochu jiná oproti minulým sezonám. Máme ale nadstandardní vztahy se Slavií Praha, dále spolupracujeme se Spartou Praha, s Kladnem a Plzní," zmínil Kříž.

Medvědy bude trénovat Aleš Totter

Trenérem mužstva byl jmenován Aleš Totter, který v minulé sezoně vedl družstvo Tatranských Vlků v juniorské soutěži MHL. V minulosti trenér Totter trénoval například v Chomutově nebo v Jihlavě a má za sebou také roční stáž v klubu Detroit Red Wings. „Chci poděkovat za šanci, že mohu trénovat klub Berounských Medvědů. Cílem jako asi u většiny týmů je dostat se do play-off. Možná to vyznívá po loňské sezoně troufale, ale v soutěži je čtrnáct týmů a všichni tam chtějí postoupit. My bychom neměli mít jiný cíl," má jasno Aleš Totter.

Příprava berounského mužstva byla v určitém směru specifická. Z loňského kádru totiž u Berounky zůstalo jen pár hráčů a de facto se od základu budoval nový tým. „Pro tým je to těžké, není žádná sehranost dvojic nebo trojic. Ale myslím si, že je hodně pozitivní, že všichni hráči od začátku začali pracovat na systému, který chceme hrát," zmínil trenér berounského mužstva Totter.

V přípravě se hlavně budoval kádr

Medvědi v přípravě sehráli deset zápasů. „Vzhledem k tomu, že se tvořil nový kádr a bylo tu spoustu hráčů na zkoušku, tak jsme tolik zápasů uvítali. Protočilo se tu na čtyřicet hráčů," popsal trenér Medvědů. S výsledky to v přípravě nebylo nikterak růžové. Beroun z deseti zápasů vyhrál jen jednou, dvakrát remizoval. „Výsledky nebyly optimální, v srpnu se ale žádný titul nevyhrává. Směřovali jsme to k tomu, abychom hráče poznali po charakterní stránce a dodržování systému," nedělá si trenér Medvědů Totter z bilance přípravných zápasů hlavu.

Tři zkušení a řada mladíků

Družstvo Medvědů bude v nadcházející sezoně hodně mladé. Hlavními tahouny by měli být zkušení Aleš Padělek, Pavel Vostřák, Jaroslav Nedvěd a také kanadský brankář Carlo DiRienzo. Kapitánem mužstva bude prvně jmenovaný Padělek. „Já jsem na té volbě ani nebyl. Hráči si ho zvolili sami. Dalo se to očekávat," zmínil trenér. Výraznou posilou by měl být zkušený útočník Pavel Vostřák, který zároveň bude také působit v roli hrajícího asistenta trenéra. Vostřák si již v minulosti berounský dres vyzkoušel. V sezoně 2006/07 odehrál za Beroun pět utkání, ve kterých si připsal pět asistencí. „Tenkrát jsem dostal nabídku od minulého vedení. Čekal jsem na angažmá, přišlo mi to vhod. Odehrál jsem tu pět zápasů a pak jsem odešel do Norska. Obě strany byly spokojené. Vzpomínám na to rád," podotkl Pavel Vostřák.

Medvědi ulovili gólmana z Kanady

Třetím zkušeným hráčem by měl být Jaroslav Nedvěd, který v dresu Medvědů působil i v minulých sezonách. „Ještě nejsme dohodnuti, ale já věřím, že to nabere správný směr a Jarda bude působit v našich obranných řadách," podotkl generální manažer Kříž, který potvrdil, že se berounské vedení dohodlo na podmínkách s kanadským brankářem Carlem DiRienzem. Ten podával v přípravě výtečné výkony. „Měl by oživit nejen berounský klub, ale celou soutěž," zmínil Kříž.

Gengel nakonec v Berouně nebude

V družstvu Medvědů naopak nebude v nadcházející sezoně působit Ladislav Gengel, který podával v přípravě výtečné výkony a také v osmi zápasech nastřílel sedm branek. „Nedohodli jsme se na podmínkách," uvedl Jakub Kříž. „Kromě tří zkušených hráčů máme mladý tým. Chceme hrát agresivní hokej, dohrávat hráče, hodně napadat. Vize je hrát s mladým týmem, s hráči, kteří se chtějí zlepšovat a postupem času se dostat do extraligy. Tým je mladý a ambiciozní," doplnil trenér Aleš Totter.

Na tiskové konferenci došla řeč i na fanoušky berounského hokeje. „Fanoušci jsou pro nás jednou z priorit," uvedl GM Kříž, který zmínil, že došlo k výraznému zlevnění vstupného. Permanentní vstupenky jsou k dostání za 750 Kč na stání a za 950 Kč na sezení. „Jsme si vědomi, že fanoušci jsou nedílnou součástí hokeje a my s nimi budeme spolupracovat. Bude samozřejmě také záležet na tom, jaké budou výkony," je si vědom Jakub Kříž, který nastínil i další zajímavosti. „Připravujeme nový fanshop, máme připraveny soutěže i další zajímavosti," doplnil generální manažer klubu s tím, že nové dresy by pro fanoušky měly být dostupné zhruba za tři týdny. Další novinkou pro fanoušky jsou nové webové stránky Medvědů. Ty by již od úterního večera měly být v provozu na adrese www.medvediberoun.cz. „Spolupracujeme s firmou Esports, která bude zajišťovat kompletní servis," doplnil Jakub Kříž.