BEROUN – ŠUMPERK 5:3

Medvědům se proti Šumperku dařilo v přesilovkách. K dispozici měli pět početních výhod a hned tři zužitkovali. Do vedení se domácí dostali po spolupráci výtečně hrajících Padělka s Bártou. Prvně jmenovaný skvěle nahrál a druhý nechytatelně zavěsil. Když pak v přesilovce propálil Ruprecht Štůralu bylo to 2:0. Hned v úvodu druhé třetiny pak v přesilovce přidal kapitán Padělek dělovkou třetí branku a po polovině zápasu Malý zvýšil opět v početní výhodě již na 4:0. Šance ovšem měli i hosté, jenže v berounské brance byl výtečný Furch. „Dvě třetiny byly dobré. Vyšly nám tři přesilovky a zaslouženě jsme vedli 4:0," zmínil trenér Medvědů Aleš Totter. V závěru druhého dějství ovšem v přesilovce snížil Finsterle a po dalších dvou trefách hostů byl rázem stav 4:3. Medvědi začali v obraně zmatkovat a trenér si raději vzal oddechový čas. „Za stavu 4:3 jsme byli blízko toho, abychom se zřídili do propasti. Naštěstí jsme to zvládli a to je cennější, než kdybychom to dohráli 5:1," zmínil Totter. Pojistku pak přidal pět minut před koncem důrazný Bárta a vedení si pak Beroun již pohlídal.

Branky: 11. Bárta (Padělek, Čurda), 18. Ruprecht (Kaláb, Vostřák), 23. Padělek (Karpov, Klhůfek), 33. Malý (Padělek, Klhůfek), 55. Bárta (Klhůfek, Čurda) – 37. Finsterle (Hlinka, Suchý), 48. Hulva (Staněk , Sedlák), 52. Plášek (Novotný, Staněk). Rozhodčí: Šindler, Würtherle. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:2. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:2. Diváci: 180.

Beroun: Furch – Krejčí, Jebavý, Ruprecht, Kaláb, Knesl, Malý, Hertl – Karpov, Belay, Plichta, Vostřák, Bárta, Videlka, Doležal, Trojan, Hošťálek, Čurda, Havel, Klhůfek, Padělek.