Sparta Praha - Beroun 2:1

V první třetině bylo na obou mužstvech znatelné, že jde o první přípravu. Ačkoliv měla Sparta převahu, Medvědi jí byli dobrým soupeřem. Domácí hokejisté si vytvořili pár šancí, které ovšem pochytal výtečný Přikryl v berounské brance. S postupem času se i Berounští začali osmělovat a své umění musel prokázat i domácí brankář Chábera. Ke gólu měli v prvním dějství přece jen blíže domácí, kteří ale buď narazili na Přikryla, nebo akci díky nesehranosti nezakončili dobře.

Hned v úvodu druhé třetiny přichystali Medvědi domácím šok. Po dvaceti sedmi vteřinách hry totiž Tvrzník v přesilovce prostřelil Cháberu a Medvědi senzačně vedli. Tento fakt donutil Spartu zvýšit obrátky a o dvě minuty později mohlo být vyrovnáno. Při úniku Tona si berounská defenziva pomohla faulem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Ton ale na Přikryla nevyzrál. Vedení Medvědi udrželi až do 29. minuty, kdy Sparta proměnila dvojnásobnou početní výhodu. Nahození Mrázka tečoval před brankou Broš - 1:1. Ve 34. minutě se pak Sparta dostala do vedení. Střela Hromase se záhadně odrazila od boční síťky a Broš pohotově doklepl puk do branky - 2:1. Celkově měla Sparta ve druhém dějství navrch, ale i Medvědi hráli solidně a několikrát se dostali do vyložené šance.

Ve třetí třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou. Medvědi nezužitkovali dvě po sobě jdoucí početní výhody, na druhé straně Ton neproměnil samostatný nájezd. Beroun mohl vyrovnat v 53. minutě, kdy Vlček po brejku nastřelil spojnici branky. V závěru utkání se Medvědi snažili o vyrovnání, dokonce v power play Spartu výrazně zatlačili, skóre se ale nezměnilo.

Porážka 1:2 na půdě Sparty se dá označit za solidní výsledek. Berounští fanoušci mohou být ale mnohem více potěšeni nadějným výkonem mužstva Medvědů. V utkání výborně zachytal Přikryl, z nováčků zaujali například obránce Látal nebo útočník Luňák. Ve čtvrtek hrají Medvědi na půdě Benátek nad Jizerou.

Branky a nahrávky:29. Broš (Mrázek, Vojta), 34. Broš (Hromas) - 21.Tvrzník (Nedvěd, Šinágl). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

HC Sparta Praha: Chábera (31. Novotný) - Gulaši, Macholda, Hanzlík, Cunik, Bolf, Mrázek, Vojta - Podlešák, Langhammer, Ton - Netík, Látal, Hromas - Broš, Hrdel, Mrňa - Koreis, Kafka.

HC Berounští Medvědi: Přkryl - Braniš, Nedvěd, Šafář, Malý, Vošmik, Látal -Tvrzník, Novotný, Šinágl -Rudovský, Kratzer, Karpov -Vlček,Švagrovský, Luňák -Kupec, Slaba, Rybecký.