BEROUN – CHOMUTOV 5:2

Severočeši domácím hodně usnadnili začátek. Chomutovští v první čtvrthodině působili, jako kdyby přijeli na výlet, vůbec nebránili a Medvědi je za to ztrestali. „V první třetině jsme podali špatný výkon. Snažili jsme se hrát jen dopředu a zapomněli jsme na obranu,“ uvedl trenér Chomutova Václav Sýkora. V osmé minutě hráli Piráti první přesilovku, jenže hned po pár vteřinách propadli a bylo z toho přečíslení dva na jednoho. Poletín ideálně našel Žalčíka a Duba se mohl jen ohlédnout. Nadšení berounských fanoušků sice po půlminutě zchladil Sikora, který tečoval střelu Rutty mimo dosah Slipčenka, nicméně Medvědi i poté hráli velmi dobře. Častěji sice stříleli hosté, jenže Slipčenko působil v brance naprosto jistě. Chomutovští také zapomínali na defenzivu a to se jim zle nevyplatilo. V 16. minutě na sebe upozornil mladík Přibyl, který vybruslil zpoza branky a překonal brankáře Pirátů. To ale nebylo vše. O necelou minutu později vytvořili Medvědi před Dubou velký závar, střela Žalčíka skončila na tyči, Poletín ale již mířil přesně. „Zápas ovlivnila první třetina, kdy jsme dali tři góly. I když Chomutov byl aktivnější a měl víc střel na branku, my jsme zápas odbojovali na sto procent. Měli jsme větší touhu po vítězství,“ poznamenal trenér Medvědů Miloš Pecka.

Od druhé třetiny hosté zvýšili obrátky a i když se berounský gólman ocitl pod sprškou střel, bez větších problémů si poradil. „Sice jsme domácí dost výrazně přestříleli, ale v první a do poloviny druhé třetiny to byly sporadické střely. Až ve třetí třetině jsme šli více do branky,“ zmínil trenér Sýkora. Ve 33. minutě Vlček počtvrté rozjásal promrzlé diváky, když jeho střela zpoza kruhu propadla Dubovi. Piráti pak sice měli pár tutových šancí, Slipčenko měl ovšem svůj den. „Robert teď poslední dobou chytá velmi dobře, také je vidět, že dostáváme málo gólů,“ zmínil trenér Pecka.

Začátek třetího dějství naznačil, že k vidění možná bude drama. Kabinou Chomutova totiž prolétla bouřka a na ledě to bylo vidět. „Byla bouřka už na střídačce a pak i v kabině,“ potvrdil trenér Pirátů Sýkora. Hned ve 42. minutě z dorážky snížil na 4:2 Endál a hosté se stále více tlačili do útoku. Medvědi měli i štěstí, nebezpečná střela Procházky skončila na tyči. Berounští ovšem předváděli ukázkovou bojovnost a nakonec se vybičovali ke skvělému výkonu. Chomutov tlačil, hosté pálili ze všech pozic, Slipčenko ovšem branku definitivně zavřel. Necelé dvě minuty před koncem hosté sáhli ke hře bez brankáře a po Procházkově bombě bylo cinknutí tyčky slyšet určitě až u vrátnice. Drama se ale nekonalo. O chvilku později Medvědi dostali puk ze třetiny a kapitán Švagrovský jej dovezl do prázdné branky. Medvědi tak možná překvapivě, nicméně naprosto zaslouženě porazili druhý celek tabulky. „Výsledek s takovým soupeřem, jako je Chomutov, se určitě cení, byl to jeden z našich dobrých výkonů,“ zmínil spokojený trenér Pecka. To trenér Pirátů měl ke spokojenosti daleko. „Když se nehraje šedesát minut, tak jde těžko vyhrát,“ doplnil Václav Sýkora, který uznal, že domácí vyhráli zaslouženě.