Beroun – Havlíčkův Brod 2:3sn

Medvědi opět nastoupili bez zkušených útočníků Haška, Vlčka a Švagrovského a v berounském útoku to bylo znát. Medvědi si sice vypracovali dostatek šancí, zakončení ale bylo jejich slabinou. Naproti tomu výtečným výkonem se blýskl brankář Furch, který vytáhl z rukávu několik excelentních zákroků, a naznačil tak, že by měl být berounskému celku oporou jako v minulé sezoně.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej, šance se ale rodily jen v početních výhodách. Oba celky několikrát zahrozily, na ledě ale kralovali brankáři Furch a Neruda. První gól padl v úvodu druhého dějství, kdy se na moment ocitl před Furchem osamocený Kostourek, který pod přesunujícím se berounským brankářem dokázal dostat puk za čáru. Medvědi si pak zahráli několik početních výhod, nebezpeční ale byli i hosté a v oslabení se musel Furch vytáhnout při přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Knotek. Berounští se dočkali vyrovnání v 31. minutě, když v početní výhodě našel Stromko zpoza branky Pacovského, který z první prostřelil Nerudu. Pak měli více ze hry hosté, i díky minutové dvojnásobné početní převaze a před Furchem bylo několikrát horko. Medvědi se ovšem i s pomoci brankové konstrukce ubránili.
Nástup do třetí třetiny se opět vydařil lépe hostům z Havlíčkova Brodu. Ve 42. minutě Fiedler tečoval nahození od modré a Furch byl na změnu směru kotouče krátký – 1:2. Hra se pak dost přiostřila, k vidění byla řada tvrdých soubojů a dokonce i bitka Stránského s Protivným. Oba kohouti naložili protivníkovi několik ran a pěstní souboj nakonec skončil remízou a odchodem obou hráčů do kabin. Berounští se nakonec v závěru dočkali vyrovnání. Žalčík vjel necelé dvě minuty před koncem do třetiny a prudkou střelou zápěstím prostřelil Nerudu. Střetnutí nakonec přineslo remízu 2:2.

V samostatných nájezdech se pak na straně domácích prosadili Nedvěd s Formanem, za hosty proměnili Kostourek, Polodna a Zábranský.

Branky a nahrávky: 31. Pacovský (Stromko), 59. Žalčík - 22. Kostrounek (Polodna, Rytnauer), 42. Fiedler, rozh. nájezd Zábranský. Rozhodčí: Lacina. Vyloučení: 5:8 navíc Stránský a Protivný na pět minut plus do konce utkání. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1. Diváci: 100.

HC Berounští Medvědi: Furch, (Kareš) - Sobotka, Nedvěd, Barák, Jebavý, Přindiš, Malý, Rubeš, Besser, Klhůfek, Doležal, Žalčík, Pacovský, Pavel, Forman, Stránský, Stromko, Meindl, Vaněk, Sovík, Soldán.