Benátky – Beroun 6:4

Medvědi nezačali na půdě Benátek vůbec špatně. V první vcelku vyrovnané třetině se dokonce dostali v 7. minutě po teči Kotrby do vedení. Z následně převahy pak Berounští do přestávky nic nevytěžili. I vstup do druhé třetiny vyzněl lépe pro hosty a ve 23. minutě Kotrba zvýšil na 0:2. Jenže pak přišel neuvěřitelný kolaps Medvědů a Benátky během deseti minut vstřelili pět branek. Na černou desetiminutovku nebude určitě v dobrém vzpomínat brankář Furch, který tentokrát neměl den a ve 33. minutě dokonce inkasoval třikrát během dvaceti tří vteřin. Poté Furch přenechal své místo Karešovi, který ale čisté konto udržel jen něco málo přes minutu. Pak zvýšil na 5:2 Klimt. Za tohoto stavu se Medvědi probrali a po chvíli Novotný, který našel v letošní přípravě nebývalou střeleckou formu, snížil na 5:3. V úvodu třetí třetiny pak hráli Medvědi ve třech a domácí opět trestali. Medvědi ale nesložili zbraně a ve 46. minutě snížil v početní výhodě Pavel. Beroun si pak vytvořil několik velkých šancí, jenže Kotrba, Rudovský ani Hafenrichter nedokázali Stejskala překonat.

„První třetina byla podle našich představ. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Také jsme v ní zvítězili. Nepovedl se nám však úsek ve druhé části hry, kdy jsme inkasovali čtyři slepené branky, to s klukama otřáslo. Poté jsme se nějakou dobu hledali. Třetí třetina vypadala hodně slušně. Zápas byl bojovný, nechybělo mu nasazení. Bylo tam hodně faulů, které si nemyslím, že byly z přemíry snahy našich hráčů nebo soupeřových. Spíš se na tom trochu podepsal výkon rozhodčího. Jsme rádi, že se zápas dohrál tak, jak se dohrál. S druhou třetinou však nemůže být spokojenost,“ zhodnotil utkání Jiří Doležal, berounský asistent trenéra.

Branky: 24. Krejčík, 32. Hobza, 32. Weiss, 32. Hrach, 34. Klimt, 41. Hudíček - 7. a 23. Kotrba, 34. Novotný, 46. Pavel. Rozhodčí: Wagner. Vyloučení: 12:11. Využití: 3:1. Diváci: 110. Třetiny: 0:1, 5:2, 1:1.

Beroun: Furch (32. Kareš) - Vošmik, Hertl, Lang, Nedvěd, Veselý, Malý, Vacek, Višňák - Pavel, Novotný, Žalčík, Vlček, Švagrovský, Hašek, Hafenrichter, Kupec, Rudovský, Sovík, Kotrba, Tuček.