Beroun – Ústí nad Labem 3:5

První dvacetiminutovka nabídla vcelku vyrovnaný hokej, gól ovšem padl jen jeden a radovali se Berounští. V 10. minutě při hře čtyři na čtyři hosté hasili šanci Medvědů jen za cenu faulů a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Hošťálek, který vymíchal Koutského a poslal Beroun do vedení. „V první třetině domácí byli lepším týmem, mohli vést i více než 1:0," uvedl trenér Ústí nad Labem Jaromír Šindel.

Ve druhém dějství ovšem byli hosté jasně na koni. A vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, když z dorážky prostřelil Svobodu mladík Tůma. Severočeši pokračovali v náporu a Adam Svoboda se v berounské brance musel pořádně ohánět. V 31. Minutě se Lvi dostali do vedení. Medvědi zapomněli před brankou volného Tůmu, který po přihrávce zpoza branky překonal Svobodu. V 35. Minutě pak přišla pro Medvědy další rána. Brankář Svoboda musel kvůli zranění vystřídat. „Adam Svoboda si na rozbruslení stoupl na puk a natáhl si tříslo," prozradil po utkání trenér Medvědů Aleš Totter.

Brankář Plzně tedy odchytal téměř pětatřicet minut a nutno podotknout, že výborně. „Přijel ke střídačce a pak ještě za mnou přišel po druhé třetině a úplně naměkko říkal, že se omlouvá celému týmu, ale že dneska nemohl pomoct, že už to nešlo. To dělá charakter toho hráče. Dneska chytal výborně, než musel vystřídat. Zranění třísel je pro gólmana hodně nepříjemné," zmínil trenér Totter. Do branky se tak postavil Kůdela, kterému se povedlo navázat na výkon Svobody a ještě ve druhé dvacetiminutovce předvedl několik skvělých zákroků.

Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky vznikl před brankou hostů velký závar, ve kterém Doležal pálil do prázdné branky. Trefil ale jen břevno. Pak mělo Ústí několik šancí a díky výtečnému Kůdelovi měli nadále naději na zvrat. A ten také přišel. Ve 49. Minutě po akci Hošťálka srovnal Trojan z dorážky na 2:2. O 44 vteřin později pak propukla na berounském zimáku euforie, střela Vostřáka totiž propadla Koutskému do branky – 3:2. „Když jsme stáhli sestavu a dostali se do vedení 3:2, tak jsme se dostali do euforie. Pak jsme to ale třemi individuálními chybami ztratili," zmínil trenér Totter. Ústí ve zbytku zápasu ukázalo, jak zkušené mužstvo má. Medvědi se nevyvarovali hrubek a hosté nemilosrdně trestali. Během necelých pěti minut Ústí třemi brankami otočilo stav na 3:5. „Že se stanou individuální chyby, já bych ty hráče nezatracoval. To se stane," doplnil Totter. V závěru ještě při vyloučení Tůmy Berounští zkusili hru šest na čtyři, skórovat se jim ale nepovedlo. „Myslím si, že divácky ten tým pode mnou odehrál asi nejlepší zápas. Je to další zkušenost pro tým, myslím si, že se ukáže charakter, protože jsme nebyli zas tak blízko abychom bodovali, navíc jsme si to nezasloužili. Když jsem viděl to ticho v kabině… Tým si tím musí projít. Doufám, že získá zkušenosti, které dnes byly na straně soupeře. Já jsem rád, že jsme dokázali sehrát tak kvalitní zápas. Soupeř byl zkušenější a zaslouženě vyhrál," zhodnotil zápas trenér Medvědů Aleš Totter.

Branky a nahrávky: 10. Hošťálek z TS, 49. Trojan (Hošťálek, Meidl), 50. Vostřák (Klhůfek, Pavel) - 24. Tůma (Čermák, Špelda), 31. Tůma (Čermák, Sýkora), 51. Přeučil (Pavlík, Laš), 54. Čermák (Brož), 54. Kovář (Roubík, Rod). Rozhodčí: Schmejkal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 280. Třetiny: 1:0, 0:2, 2:3.

Medvědi Beroun 1933: Svoboda (35. Kůdela) - Ruprecht, Jebavý, Vítek, Hertl, Kořínek, Pour, Drda - Vostřák, Bárta, Klhůfek, Padělek, Doležal, Kubeš, Meidl, Hošťálek, Trojan, Tuček, Pavel, Palaščák.