Chomutov – Beroun 4:3sn

Medvědi vstoupili do zápasu velice dobře a v 5. minutě se také dostali do vedení. Vlček našel před brankou zcela volného Diviše, který neměl problém s tím, aby zasunul kotouč do odkryté svatyně. Poté si oba celky vyzkoušely několik přesilovek, ale skóre se něměnilo, i když domácí si vypracovali pár dobrých šancí.

Úder si Chomutov schoval na úvod druhé třetiny. Medvědi šli do tří a favorit okamžitě trestal. Na střelu Bombice byl Fiala krátký. Jenže to nebylo vše. V pokračující klasické přesilovce domácí vyšachovali Medvědy a Eiselt je poslal do vedení – 2:1. Obrat ale ve druhé třetině předvedli i Medvědi. Ve 36. minutě se na hranici brankoviště prosadil důrazný Karpov a bylo vyrovnáno. O 61 vteřin později šli Medvědi do vedení, když přesilovku po faulu Dudy bleskově využil Diviš – 2:3.

Úvod třetí třetiny se Medvědům nepovedl. Sólo Mikšovice sice ještě Fiala zneškodnil, na dorážku Hofmeistera byl ale již krátký. Za stavu 3:3 měli blíže k vítězství Medvědi. V přesilovce nastřelil ovšem Vlček jen tyč a po faulu na Pavla poté Diviš neproměnil trestné střílení. V závěrečných osmi minutách pak měli naopak šance domácí. Ve třech přesilovkách v řadě ale neuspěli. Zápas tak dospěl do prodloužení.

V něm si oba celky vyzkoušely přesilovku čtyř proti třem, skóre se ale nezměnilo. A tak musely rozhodnout nájezdy. Zatímco na straně Medvědů uspěl jen obránce Nedvěd, domácím se vedlo lépe. Fialu překonali Jeslínek s Trochtou a chomutovští hokejisté si tak připsali dva body. Medvědy čeká další zápas 28. prosince, kdy hostí na své půdě Šumperk. Vstup na toto utkání je zdarma.

Branky: 22. Bombic (Hájek), 23. Eiselt (Jeslínek), 43. Hofmeister (Jeslínek, Trochta), rozh. nájezd Jeslínek – 5. Diviš (Vlček), 36. Karpov (Šinágl, Besser), 37. Diviš (Růžička). Rozhodčí: Kubičík. Vyloučení: 10:9 navíc Duda, Eiselt (oba Ch) a Šinágl (B) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 1069. Třetiny: 0:1, 2:2, 1:0 – 0:0.

HC Berounští Medvědi: Fiala - Nedvěd, Cunik, Růžička, Braniš, Vošmik, Malý - Besser, Švagrovský, Šinágl, Vlček, Novotný, Luňák, Rudovský, Kupec, Diviš, Karpov, Pavel, Tůma.