Kadaň - Beroun 2:4

Hokejisté z Berouna v první polovině utkání několikrát chybovali v obraně a domácí dvě jejich hrubky potrestali. Medvědi ale nesložili zbraně a po parádní akci Nedvěda, Haška a Švagrovského posledně jmenovaný snížil na 2:1. V závěru druhého dějství Medvědi rozebrali v přesilovce domácí a tentokrát se trefil do prázdné branky Hašek. V úvodu třetí třetiny pak v další početní výhodě prostřelil Jarinu Špelda a Beroun vedl. Stav 3:2 Medvědi udrželi, navíc v závěru, kdy Kadaň hrála bez brankáře poslal puk do prázdné branky Hašek.

„Dá se říct, že až do desáté minuty dominovali domácí, my byli pod tlakem. Pak jsme se dostávali víc do útočného pásma, ale soupeř potrestal naší hrubku gólem. Do hry jsme se dostali až tou krásnou brankou na 1:2. Druhá třetina byla vyrovnanější, ale my jsme byli stále nervózní. Branky jsme dávali jen díky bojovnosti. Kluky bych chtěl pochválit především za třetí třetinu, protože tam jsme šli za vítězstvím víc než domácí. Důležité bylo, že jsme přežili oslabení šest proti čtyřem a dokonce přidali čtvrtou branku,“ zhodnotil utkání berounský trenér Jiří Doležal.

Další mistrovské utkání čeká berounské hokejisty již v pondělí, kdy od 18 hodin hostí mužstvo Litoměřic.

Branky a nahrávky: 18. Fiala, 26. Chlouba (Stoklasa) - 29. Švagrovský (Hašek, Nedvěd), 39. Hašek (Švagrovský, Poletín), 45. Špelda (Soldán, Kupec), 59. Hašek. Rozhodčí: Schmejkal - Arazimová, Zavřel. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 260. Střely na branku: 32:42. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2.

HC Berounští Medvědi: Furch - Sobotka, Špelda, Barák, Veselý, Přindiš, Nedvěd, Malý, Soldán - Stromko, Besser, Hašek - Vlček, Kupec, Švagrovský - Rubeš, Poletín, Pacovský - Žalčík, Milfait, Forman.