Zlín - Beroun 3:4

V první čtvrtině měli domácí hokejisté převahu a v 6. minutě se také dostali do vedení, když střelu Vodáka zpoza hráče berounský brankář Frolík uviděl až příliš pozdě – 1:0. Devils mohli poté přidat i druhý gól, Vozdecký ale nastřelil tyč.

Ve druhé části byla zprvu hra vyrovnaná. Pak ale Medvědi zvýšili obrátky a vynutili si několik faulů domácích hráčů. Při první početní výhodě si Medvědi vytvořili několik vyložených šancí, brankář Vala ovšem čaroval. Podobná situace byla k vidění i ve druhé přesilovce Medvědů, kdy navíc Vlček nastřelil břevno. Těsně po skončení početní výhody se již Medvědi dočkali vyrovnání, když Kala střelou z první propálil Valu – 1:1. Po chvilce pak dostali Medvědi k dispozici třetí početní výhodu, na výtečného domácího brankáře ale hosté nevyzráli.

I v úvodu třetí části měli Berounští výrazně navrch, velké šance Vlčka a Poura ovšem výtečně zneškodnil Vala. Ve 30. minutě se pak Medvědi dostali do vedení, když po krásné přihrávce Tvrzníka skóroval střelou zblízka Vlček – 1:2. Vzápětí mohl zvýšit po sólovém úniku Šinágl, Vala se ale opět vyznamenal. Gólem poté neskončil ani závar Medvědů, ve kterém domácí brankář zlikvidoval střely Novotného, Šinágla a Tvrzníka. V závěru třetí části se pak ke slovu dostali domácí, se střelami Veselého a Vozdeckého si ovšem Frolík poradil.

V úvodu čtvrté dvanáctiminutovky mohl zvýšit vedení Medvědů osamocený Novotný, kterého ale vychytal Vala. Na druhé straně po chvíli fauloval Kala a domácí v následné početní výhodě dokázali vyrovnat, když Veselý prostřelil Frolíka – 2:2. Jenže po chvilce fauloval Vodák a v čase 40.41 se Medvědi opět dostali do vedení, když Malý tečoval střelu Kaly – 2:3. Zlínští ovšem nesložili zbraně a po dvou minutách bylo opět vyrovnáno. Vozdecký našel mezi kruhy najetého Provazníka, který z ideální pozice poslal puk pod břevno – 3:3. Devils se poté mohli dostat do vedení, osamoceného Juríka ale vychytal Frolík. Tři minuty před koncem pak byli ve stejný čas vyloučeni domácí O. Veselý a berounský Zacha. Při hře tří proti třem měli viditelně navrch Medvědi. Akce Vlčka s Šináglem ze 46. minuty ještě gólem neskončila, v čase 46.48 se již Medvědi dostali do vedení. Sedmdesát dva vteřin před koncem utkání Šinágl nádherně přihrál před branku Vlčkovi, který střelou z první překonal Valu – 3:4. V závěrečných vteřinách si sice domácí hráči vytvořili tlak, berounští hokejisté ovšem neinkasovali a vyhráli tak 4:3.

Branky: 6. Vodák, 40. Veselý O., 43. Provazník – 22. Kala, 30. a 47. Vlček, 41. Malý. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Rozhodčí: Přibyl, Held. Čtvrtiny: 1:0, 0:1, 0:1, 2:2.

Beroun: Frolík – Šinágl, Tvrzník, Vlček, Novotný, Malý, Kala, Zacha, Würtherle, Pour.

Odveta, ve které se rozhodne o titulu mistrů republiky, se hraje v pondělí od 18 hodin na zimním stadionu v Berouně. Mědvědům stačí k zisku titulu remíza.