Beroun – Chomutov 1:2pp

Domácí hokejisté nastoupili posíleni o Libora Procházku a Milana Kopeckého a favorita se rozhodně nezalekli. Naopak Chomutov zřejmě zápas trochu podcenil a předváděl profesorský hokej.

V první třetině měli sice více šancí Medvědi, jenže když vyhořeli v zakončení, do vedení se dostali Severočeši. V 18. minutě předvedli hosté kombinaci na jeden dotek a volný Milan Procházka následně z prostoru mezi kruhy propálil Cikánka.

Medvědi se ale nevzdali, přidali na důrazu a po polovině zápasu se dočkali gólové odměny. Zblízka přehodil ležícího Cháberu útočník Kopecký.

Ve třetí části měli o trochu blíže k vítězství domácí hokejisté, gól ale v základní hrací době nepadl.

Prodloužení se pak nehrálo ani minutu. Po akci Hrušky, který se uvolnil za brankou, poslal Duda puk mezi Cikánkovy betony a Chomutov si tak odvezl dva body. I přes porážku v prodloužení odměnili diváci berounské hokejisty za poctivý výkon potleskem.

V sobotu čeká berounské hokejisty jeden z klíčových zápasů na půdě Šumperku, v sestavě Medvědů by se již měl objevit nejproduktivnější hráč Medvědů David Švagrovský.

Branky: 34. Kopecký (Rudovský, Nedvěd) - 18. Procházka (Grof, Trefný), 61. Duda (Hruška). Rozhodčí: Horák - Zavřel, Špringl. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 650. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0.

HC Berounští Medvědi: Cikánek - Nedvěd, Procházka L., Růžička, Vojta, Vošmik, Malý, Tůma, Kopecký, Vlček, Rudovský, Krätzer, Pavel, Fiedler, Karpov, Besser, Luňák, Tvrzník

KLH Chomutov: Chábera - Trefný, Bombic, Hájek, Mazanec, Malínský, Grof, Všetečka, Pulpán, Hruška, Kraft, Duda, Jíra, Mikšovic, Hašek, Kůs, Eiselt, Jeslínek, Polanský, Dej, Procházka M.