Vedení se podle vyjádření předsedy představenstva akciové společnosti Jaroslava Nedvěda, který paradoxně ještě hraje a tedy nastupoval pod svým bývalým spoluhráčem ze Sparty Doležalem, snaží odvoláním kouče dát mužstvu nový impuls. „V současné době se k panu Peckovi hledá nový asistent,“ sdělil na stránkách Jaroslav Nedvěd.

„Je to moc čerstvé a stále v řešení. Nyní vám mohu říct, že pan Pecka povede tým po zbytek sezóny,“ uvedl včera pro Berounský deník generální manažer HC Berounští Medvědi Jaroslav Nedvěd.

Před Vánoci sice Medvědi porazili po samostatných nájezdech vedoucí Ústí nad Labem, ve středečním prvním duelu v novém roce však rovněž po nájezdech prohráli v Mostu.

Odvolání bylo podle jeho slov na spadnutí již delší dobu. „Není to náhlé rozhodnutí, tento krok se krystalizoval již zhruba dva měsíce. Výsledky byly špatné, k odvolání se schylovalo už před Vánocemi,“ přiznává Nedvěd a dodal, že to není jeho osobní rozhodnutí.

Miloš Pecka se narodil 17.2.1954 a za svou trenérskou kariéru působil u prvoligových celků Kralup, Kadaně, následovala štace u mládeže pražské Sparty a v Ústí nad Labem, kde trénoval juniorský celek a naskočil také na chvíli k tehdy extraligovému týmu Lvů. Jeho posledním angažmá před loňským nástupem do Berouna, byla extraliga staršího dorostu u pražské Slavie.

Jiří Doležal zejména na přelomu 80. a 90. let patřil ke kostře národního týmu. Šikovné křídlo třeba svým gólem odvrátilo blamáž na MS 1994 v Itálii, když se trefil do sítě Norů v závěru a zabránil bojům ve skupině o záchranu. Skvěle hrál i v mateřské Spartě. Jako kouč na sebe upozornil v loňské sezoně, kdy pod Richardem Žemličkou dovedli Medvědy nečekaně do play-off.