Na jedné straně snad nejambicióznější tým s hvězdami jako Tomáš Plekanec či Jaroslav Kalla, na druhé obhájce mistrovské trofeje a v inline hokeji mnohem zkušenější mužstvo.

„Oni jsou lepší hokejisti, ale v inlinu jim něco chybělo. Hlavně trpělivost. Už se ale zlepšili i v tomhle směru, asi tam udělal kus práce Milan Toman, který přišel od nás,“ tvrdí útočník Medvědů Ladislav Vlček.

Sám kladenský odchovanec, který se trochu smůlovatě z extraligy hokeje vytratil.

Začínal před lety v Kladně vedle svého kamaráda Tomáše Plekance. Jejich řada s Přemyslem Sedlákem tehdy hodně pomohla k záchraně nejvyšší soutěže. A právě Plekanec se proti Vlčkovi o tomto víkendu postaví.

„Budeme hlídat jenom jeho,“ usmívá se Vlček v nadsázce a dodává, že Plekanec je ještě lepší inlinista než hokejista.

Vicemistr světa z roku 2006, který letos s Montrealem došel až do semifinále Stanley Cupu, se okamžitě po návratu zapojil do tréninku Čertů a sentačně jim pomohl k postupu do semifinále přes zlínský Reflex.

Posuďte sami. V pátek ráno přiletěl, odpoledne už trénoval, v sobotu a neděli hrál. Výborně. „Pro mě je to zábava, potřebuju se vypotit. Pomůže to i v aklimatizaci,“ usmívá se první centr Čechů na olympiádě ve Vancouveru.

Podle něj může mít semifinále s Berounem solidní náboj i diváckou kulisu. „Co vím, tak možná dorazí dost lidí. My musíme bojovat jako ve Zlíně. Já budu blokovat vestoje, kluci vzadu budou padat do střel,“ směje se opět.

A co si myslí o Láďovi Vlčkovi, elitnímu kanonýrovi Berouna? „Je to dobrý střelec a nejen on, ale i ostatní Berouňáci výborní inlinisté. Máme před nimi zdravý respekt. Po Zlínu jsme na hrušce, tak z ní hlavně nechceme spadnout,“ dodal Tomáš Plekanec, jenž bude mít náročnou sobotu.

Už v 9 hodin musí být připraven na kurtech SK Kladno, kde se spolu s dalšími hokejisty (Voráček, Pavelec, Frolík, Tlustý) bude podepisovat fanouškům.

Samotné první semifinále extraligy inline hokeje se odehraje ve 14 hodin na druhé ploše zimního stadionu, v neděli se pak hraje ve stejném čase v Berouně. Rozhodnout se musí ve dvou utkáních.

HC Berounští medvědi – IHC Čerti Kladno

První zápas:
sobota 12. června, 14 hodin, II. plocha ZS Kladno

Druhý zápas: neděle 13. června, 14 hodin, ZS Beroun

Vzájemná bilance v sezoně: Kladno – Beroun 2:7, Beroun – Kladno 7:6.

Hvězdy mužstev: M. Tvrzník, Pilař, Šinágl, Vlček – Toman, Hořava, Kalla, Plekanec.

Tip Deníku: 55 procent na postup Berouna, 45 procent na Kladno.