Beroun - Litoměřice 1:4

Do úvodní třetiny vstoupili lépe domácí Medvědi, když Dominik Pacovský nahrál mezi kruhy Lukáši Žalčíkovi, který nenápadnou střelou prostřelil Salfického. Do první velké akce se litoměřičtí dostali po šanci Slížka se Šináglem. Ladislav Slížek švihem napálil puk na Furcha. Chvíli to vypadalo, že má domácí gólman puk pod kontrolou, ale dotírající Šinágl mu jej vypíchl. To už však bylo po odpískání hlavního rozhodčího. Hosté byli právem nazlobení. Litoměřičtí dostali v osmé minutě výhodu přesilové hry pět na tři trvající více jak minutu a půl. Tvrzník ani Tůma Furcha z bezprostřední blízkosti nepřekonali. O pár vteřin později se dostal k puku na modré číhající Holomek a jeho tvrdá střela skončila za zády Furcha – 1:1. Obrat přišel v 11. minutě. Další střela mířená z řad obránců. Kružík napálil přesně na teč Jaroslavu Haškovi, bezmocný Furch si tedy puk ze sítě vytáhnul podruhé – 1:2. Ještě v 17. minutě měl na holi vyrovnání Lukáš Žalčík, jeho střela skončila na tyči Salfického branky.

25. minuta utkání přinesla třetí gól. Martin Belay vyskočil z trestné lavice a v zápětí nahrál na branku Ondřeji Holomkovi – 1:3. Medvědi se ale po inkasované brance vzchopili a byli aktivnějším týmem, jenže střelecký klid na jejich hokejkách scházel. Nejdříve mohl Khlůfek v brejku zakončovat, ale nedostal přesnou přihrávku. Poté našel Pacovský přihrávkou zpoza branky Žalčíka. Jeho zakončení nebylo úspěšné. Medvědi na otáčkách však nepřidávali, ani Salfického nepřesné rozehrávky ke gólu nevedly a spousty přesilových her bylo z jejich strany spáleno. Litoměřice v poklidu bránily a lehce vyhazovaly.

Po delší pauze mezi druhou a třetí třetinou, díky problému s rolbou, se očekávala od domácích aktivnější hra, kterou předváděli v minulém zápase s Kadaní, kdy otočili nepříznivý stav z 0:2 na 4:2. Bohužel chyby v rozehrávce a nepřesnosti domácí stáli hodně sil. Dvě větší šance ve 45. minutě zlikvidoval domácí brankář Furch. Nejdříve zneškodnil Hlusičkův “teploměr“, který mu sice propadl, ale kotouč odletěl mimo dosah branky. Poté se štěstím lapil dorážku dojíždějícího rychlíka Petra Šinágla. V 50. minutě zívala na Rubeše odkrytá branka, jenže berounský mladík nedokázal trefit skákající kotouč přesně. Pro domácí byl zatlučen poslední hřebíček do rakve v 52. minutě. Z prostoru mezi kruhy pálil Radan Lenc a dokonal první výhru Stadionu na ledě soupeře -1:4.

Branky a nahrávky: 2. Žalčík (Pacovský, Přindiš) - 9. Holomek (Drábek, Slížek), 11. Hašek (Kružík, Slížek), 25. Holomek (Belay, Lenc), 52. Lenc (Belay). Rozhodčí: Dvořák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1.

HC Berounští Medvědi: Furch - Soldán, Špelda, Nedvěd, Sobotka, Přindiš, Barák, Veselý, Husák - Besser, Kupec, Vlček - Hašek, Švagrovský, Poletín - Pacovský, Žalčík, Rubeš - Milfait, Klhůfek, Heřman