Berounští hráči sice dokázali, že vítězit umějí, když si odvezli všechny body z Havlíčkova Brodu a následně na svém ledě v důležité souboji zdolali 3:1 mužstvo Kadaně. Jenže poté přišel duel v Třebíči. Svěřenci kouče Richarda Žemličky drželi s domácím krok až do závěrečné třetiny, ovšem právě v poslední dvacetiminutovce Medvědi odpadli a Horácká Slavia toho dokonale využila. Během necelých osmi minut se Třebíč prosadila třikrát a Beroun odjel s krutou porážkou 2:6.

Naopak Hradec Králové má formu jako hrom. Východočeši získali z posledních čtyř zápasů jedenáct bodů a svým soupeřům nastříleli úctyhodných devatenáct branek. Svěřenci kouče Jiřího Mičky si postupně poradili se Šumperkem, Benátkami, Havířovem a Vrchlabím. Hradec Králové si svými výbornými výkony upevnil čtvrtou pozici a od třetí Olomouce ho dělí pouze horší skóre.

Obrana Berouna musí být na pozoru zejména před útočníkem Jaroslavem Roubíkem, kterému se v posledních utkáních velmi daří a se čtyřiadvaceti kanadskými body patří mezi nejproduktivnější hráče soutěže. V letošní sezóně si zatím připsal sedm gólů a sedmnáct asistencí.

Berounští hráči by velmi rádi navázali na první vzájemný zápas v ročníku. Medvědi sice vedli o dvě branky, ale Východočeši dokázali skóre zápasu otočit. Z Hradce Králové si tak Medvědi odvezli alespoň bod poté, co domácím podlehli až v prodloužení 2:3.

Středeční utkání začíná na berounském zimním stadionu v 18 hodin a jako hlavní rozhodčí jej bude řídit pan Dvořák.

Petr Hašek