Medvědům se od Vánoc nedaří, v pěti kolech uhráli jen tři body a v tabulce se propadli až na třinácté místo. Navíc na dvanáctou pozici, která zaručuje postup do play off Berounští aktuálně ztrácí pět bodů. Středeční soupeř Medvědů se vyhřívá na pátém místě, v poslední době ale také nemá příliš dobré výsledky. Od Vánoc vybojovali hráči Horácké Slavie šest bodů.

V minulém kole Třebíč prohrála překvapivě jasně 4:0 na půdě Benátek a v nedělní dohrávce prohráli Třebíčtí na své půdě 1:4 s Olomoucí. Horácká Slavie se potýká s velkou marodkou, navíc i v střetnutí s Benátkami „získala“ Třebíč další zraněné. Trenér Šindel nemohl počítat například s nejproduktiv­nějším hráčem mužstva Lukášem Nahodilem (16+24) nebo s dalším tahounem Davidem Dolníčkem (11+9). Jak uvedl trenér Třebíče, oba jmenovaní by neměli zasáhnout ani do zápasu v Berouně. Dalšími mimo hru jsou například Ostřížek nebo Bartoš.

Jenže marodka sužuje i berounské družstvo. S velkou pravděpodobností k utkání nenastoupí nejproduktivnější hráč Medvědů David Švagrovský (9+14), který v minulých dnech bojoval s nachlazením. V minulých zápasech berounští trenéři nemohli počítat se zraněnými útočníky Šináglem a Kupcem. Trenér Žemlička postrádá i zkušeného útočníka Novotného a obránce Cunika.

Oba celky se letos střetly již třikrát a Medvědi na soupeře z Vysočiny nemají právě nejlepší vzpomínky. V prvním vzájemném střetnutí Beroun uhrál na své půdě jen bod, když Medvědi prohráli po samostatných nájezdech 1:2. Na půdě soupeře pak Beroun prohrál 2:6 a v nadstavbě pak Medvědi podlehli Třebíči 1:3. Ve třech vzájemných střetnutích se z tábora soupeře dařilo střelecky nejvíce Zahradníkovi, který skóroval třikrát, dva góly si připsal Obdržálek.

Sestavy z minulého utkání:

Třebíč: Lev – Bulička, Gula, Hrbáček, Kaláb, Kania, Koktan, Ostrčil, Sedláček – Burian, Čech, Fila, Káňa, Krätzer, Kundela, Laš, Obdržálek, Přibyl, Rod, Stejskal, Zahradník.

Beroun: Novotný – Nedvěd, Bolf, Růžička, Vojta, Braniš, Malý – Rudovský, Švagrovský, Tůma, Luňák, Diviš, Vlček, Besser, Pavel, Tvrzník, Karpov

Zápas začne na berounském zimním stadionu ve středu v 18 hodin. Jako hlavní rozhodčí jej bude řídit pan Lacina, na čarách mu budou asistovat pánové Jílek a Polonyi.