Králův Dvůr - Černošice 4:7

„Nebude to snadné utkání, ale budeme se snažit překvapit a proti silnému rivalovi urvat nějaké body,“ avizoval v pozvánce domácí Jiří Veber. Příznivci domácích odcházeli domů smutnější, protože více branek vstřelili hosté. Dva góly domácích vstřelil Piovarči, po jednom Veber a Sagan.

Černošice budily před utkáním respekt. „Samozřejmě jsme věděli, jaký soupeř nás čeká. Černošice ale mají skvělý tým, kde si každá lajna dokáže vytvořit tlak. Pokyny od našich trenérů se však nijak zvlášť nelišily od jiných zápasů,“ podotkl útočník Králova Dvora Patrik Pánek.

Jednotlivé třetiny (1:3, 2:2, 1:2) se zdají být naoko vyrovnané, ale na ledě to bylo přece jen trochu jinak. „Soupeři jsme se vyrovnali pouze ve třetí periodě. V prvních dvou třetinách nás Tygři převážně tlačili a bylo jen na Kryštofovi v bráně, kolik toho pochytá. I přes sedm obdržených gólu odchytal dobrý zápas,“ chválí ochránce domácí svatyně Pánek.

Černošice lépe bruslily, v čemž rozdíl. „Je to tak, rozhodující byl pohyb. V tom jsme po většinu zápasu zaostávali,“ přitakává Patrik Pánek. Utkání bylo hodně očekávané, návštěva na berounském zimním stadionu však nepřesáhla obvyklý počet.

„Přesný počet diváků nevím, ale počet diváku je každý zápas podobný. I přes naše letošní špatné výkony stále chodí. Díky patří našemu funklubu, který nás jezdí povzbuzovat i na venkovní kluziště. Za větší počet diváků bychom byli samozřejmě moc rádi. Snažíme se tomu jít naproti našim výkonem na ledě,“ uvedl králodvorský plejer.

Blíží se vánoční svátky a krátká přestávka, Králův Dvůr chce do nich vytěžit ještě nějaké body. „Máme do svátků ještě dva zápasy. Chceme oba vyhrát a získat body do tabulky. Uvidíme, na jaké umístění to bude stačit,“ řekl Patrik Pánek.

V dresu domácích tentokrát scházel Miroslav Žáček. Proč? Důvod byl jednoduchý. Student České zemědělské vysoké školy totiž nastoupil v sobotu v mezinárodní hokejové bitvě studentů. Jeho tým Engineers Prague dokázal přehrát Hokiklub Budapešť v poměru 3:1 a kmenový hráč Králova Dvora měl tak důvod k oslavě. Tím druhým byly jeho nedělní čtyřiadvacáté narozeniny.

Pojďme ale zpět ke králodvorskému hokeji. V sobotu 15. prosince přivítá na berounském ledě kutnohorské Sršně, utkání začne v 17 hodin.