Už vám došlo, čeho jste tady dosáhly?

Myslím, že to bude teprve docházet. Na ploše jsme si s holkami říkaly, že to není možné, že tomu nevěříme, že jsme je všechny porazily, že jsme to vyhrály. Myslím, že to bude docházet až postupem času a uvědomíme si, jak velkého úspěchu jsme dosáhly.

Je to vaše teprve druhé mistrovství světa v in-line hokeji, první medailové a rovnou zlatá medaile. Jaký to je pocit?

Úžasný. Já jsem ještě nikdy nic takového nezažila, ani v hokeji zatím, takže je to naprosto neuvěřitelný zážitek. A chtěla bych poděkovat holkám, že jsem tady s nimi mohla být u takového úspěchu.

Jaký byl finálový zápas Kanadou?

Ke konci už docházely síly. Ale myslím, že to bylo vyrovnané, že nebyl žádný favorit utkání a my jsme hrály to, co nám trenéři řekli. Držely jsme si posty, dodržovaly jsme systém, a když holky daly ty góly, tak já už věřila, že to vyjde, že to dovedeme do vítězného konce.

Neměly jste před utkáním trochu obavy, když jste s Kanadou prohrály zápas v základní části?

My jsme věřily, že jim to vrátíme. A ještě po tom, co jsme v semifinále porazily Ameriku. Bylo to poprvé v historii. Byly jsme díky tomu hodně na koni a věřily jsme si. Každý si uvědomoval důležitost toho zápasu a taky tu byli fantastičtí fanoušci, kteří nás podpořili a hnali dopředu. Prostě jsme to zvládly.

Vnímaly jste atmosféru, která na stadionu byla?

Určitě v momentě, když byla třeba přerušená hra a diváci tleskali, tak to nešlo nevnímat. Byla to famózní atmosféra.

Bavily jsme se spolu, že na příští sezonu míříte na sever. Je to pořád aktuální?

Určitě, já jsem ve spojení s finským i švédským týmem a teď už se dojednávají podmínky, takže určitě na příští sezonu mířím do zahraničí.

TEREZA HÖLZLOVÁ