Takový start si určitě Hořovice nepředstavovaly. Nejprve sice Záluský obešel několik hráčů, ale jeho zakončení bylo zblokované. Už ve třetí minutě přišla chyba v rozehrávce, kterou Nádeníček nemilosrdně potrestal. O největší příležitost domácích v prvním poločase se postaral krajní obránce Smetana, který obešel dva protivníky a nebezpečně vystřelil, bohužel pro něj těsně mimo.

Psala se 28. minuta, kdy brankář Beran otálel s rozehrávkou, presující nová tvář ve slánském dresu Sváta je o míč obral a bez problému zakončil do odkryté branky. Další problém domácí řešili ani ne o deset minut později, protože se hostující Dohnanský až moc jednoduše otočil mezi obránci a nedal Beranovi šanci zakročit. "Gól padl po pěkné akci, kterou nacvičujeme, o to větší radost z něj mám," radoval se kouč hostů Jiří Veselý.

Fotbalová příprava: Hořovice - Kladno 3:2. Střídačka domácích
Hořovický důraz Kladnu nevoněl, výhru slavil trenér Pihávek a jeho young boys

Do druhého dějství dal Hořovicím jeho protějšek Ivan Pihávek jasný cíl - vylepšit stávající stav. O to se postaral hned v 51. minutě Záluský, když využil zaváhání brankáře, píchl si míč kolem něj a zbytek už měl hodně jednoduchý. V dalších minutách tempo opadlo, k vidění nebyly žádné větší šance. Za zmínku stojí jen pokus Kaliny z úplného závěru, když se levou nohou snažil obalovačkou trefit vzdálenější šibenici, kterou nakonec o pár čísel minul.

O náročnosti hořovického programu se rozpovídal záložník Lukáš Landa, který za dva dny odehrál přes 170 minut. Rekordmanem byl kapitán Jiří Mareš, který za obě utkání nevynechal ani minutu. „Po včerejšku, kdy jsme proti Kladnu předvedli velmi dobrý výkon a hráli jsme ve vysokém tempu celých devadesát minut, byl dnešní zápas hodně náročný. Trošku se projevila únava, prvních dvacet minut byla hra vyrovnaná a řekl bych, že jsme soupeře přehrávali, pak jsme ale udělali individuální chyby a dostali dva zbytečné góly,“ mrzí Landu.

Beroun zahájil přípravu vítězně, porazil také Radnici 4:3.
Beroun v přípravě pod novým trenérem znovu zvítězil, dvakrát se trefil Horel

Jeho slova v podstatě potvrzuje trenér Slaného Jiří Veselý: „Po dvaceti minutách jsme se zlepšili a začali předvádět hru, kterou od hráčů chci. Hra už měla nějaká kritéria,“ byl rád Veselý, podle něhož je výsledek odměnou pro hráče za dřinu, jakou absolvují v přípravě.

V dalším přípravném utkání Hořovice na své umělé trávě vyzvou v sobotu 17. února od 10:30 dorostence Bohemians Praha.

SK Hořovice - SK Slaný 1:3 (0:1). Branky: 51. Záluský - 3. Nádeníček, 28. Sváta, 36. Dohnanský. Rozhodčí: Špicl ml.

Hořovice: Beran - Hlídek, Puchmertl (46. Sarvaš), Kuška, Vokůrka (46. Smetana) - Mareš, Wacker (58. Kos), Landa (65. Kalina) - Šíma (46. Königsmark), Bělohlávek (46. Čapek), Záluský.