KRÁLŮV DVŮR – MĚLNÍK 4:6 (1:3, 0:1, 3:2)

Celý týden žili hokejisté Králova Dvora duelem proti lídru tabulky. „Připravit se na utkání nebylo ale snadné, minulé kolo v Neratovicích jsme kvůli velké marodce museli dokonce odložit,“ uvedl útočník domácích Ondřej Šnaidauf.

„Sestavu na Mělník jsme lepili, jak jen to bylo možné, nakonec jsme hráli na tři kompletní útoky, ale v tom třetím hráli dva kluci, kteří nastupují za normálních okolností v obraně a doplnil je hráč staršího dorostu Berounských Medvědů,“ popsal trable se sestavou Šnaidauf, který dodal: „Věděli jsme, že hosté mají velkou ofenzivní sílu, technicky velmi šikovné hráče, a navíc vždy skvěle bruslí, tak to nebylo ideální.“

Králův Dvůr po dvou třetinách zaostával o tři góly. „V celém utkání jsme chtěli hrát především jednoduchý hokej se zabezpečenou obranou a také být co nejméně vylučovaní.

Může nás především mrzet branky na 1:3, kterou jsme dostali v oslabení a byla asi pro vývoj utkání zlomová. Když k tomu přičteme naše neproměněné šance a naopak to, že soupeř úspěšně trestal všechny naše chyby, bylo skóre po dvou třetinách 1:4 pro Mělník,“ hledal příčiny ztráty Šnaidauf.

Domácí celek se ve třetím dějství hodně vzchopil, čemuž pomohlo přestávkové dění v kabině. „Chtěli jsme především odehrát důstojnou poslední třetinu, abychom mohli odejít z utkání se vztyčenou hlavou a také mít od čeho se odrazit do dalšího těžkého utkání, které nás čeká doma tuto sobotu s Velkými Popovicemi. Bohužel ani zlepšený výkon a výhra ve třetí třetině nám body nepřinesla,“ smutnil domácí útočník.

Jeho celek nakonec podlehl Junioru Mělník o dva góly. „Jsme rádi, že se nám povedlo utkání v závěru alespoň zkorigovat, už kvůli fanouškům, kteří nám přišli držet palce. Na to, abychom utkání dotáhli do prodloužení, nám v závěru nezbývalo mnoho sil ani času. Navíc po odstoupení jednoho z útočníků se zraněním jsme hráli od poloviny zápasu pouze na dvě levá křídla. Proti soupeři, jakým je v současné formě hrající Mělník, to bohužel na body nestačilo,“ litoval Šnaidauf.

Výtečný výkon převedl domácí gólman. „Pochvalu za výkon si zaslouží bezesporu brankář Martin Černý, který kryl třiačtyřicet střel soupeře,“ chválil gólmana Ondřej Šnaidauf.