Alinčovi bývalí kolegové, spoluhráči a organizátoři Retrocupu uspořádali sbírku, na které se vybralo několik desítek tisíc. Navíc také ve spolupráci s Kontem bariéry vnikla a oficiálně odstartovala veřejná sbírka s transparentním účtem 17111444/5500 a variabilním symbolem 200554, na který může přispívat také veřejnost.

Zároveň byla ukončena dražba reprezentačního kanonýra Michala Řepíka, útočníka Sparty. Byla vydražena za 26 600 korun, které byly věnovány na rehabilitaci Jana Alinče. Na turnaji byl oficiálně předán šek v hodnotě 200 000 korun od nadačního fondu Ivana Hlinky. Šek předala osobně Liběna Hlinková dceři Jana Alinče Kamile.

„Byl jsem v nominaci do reprezentace, ale když jsem se dozvěděl, že je tahle akce pro Honzu Alinče, který je o rok starší než já a v kariéře jsme se potkávali, tak jsem řekl, že určitě přijedu,“ prohlásil Petr Ton sportovní ředitel pražské Sparty, který v sobotu hrál za Poldi Kladno. „Je těžké, co se Honzovi přihodilo, ale život jde dál a aspoň touhle akcí mu chceme pomoct a jsem rád, že jsem u toho mohl být,“ doplnil Ton.