BEROUN – PÍSEK 2:3

Naděje na vyhnutí se baráži pro Medvědy nejspíše pohasla. Vše podstatné se odehrálo v první třetině zápasu a poté už jen Medvědí snaha o vyrovnání končila na bedrech Sedláčka, který byl hlavní postavou zápasu.

Úvodní třetina byla bohatá na góly, padlo jich celkem pět. První branku vstřelil domácí Vlček, jemuž po chybě písecké obrany nahrál Soldán do jízdy  – 1:0.

Písek otočil skóre v přesilových hrách. Nejprve Slavík od modré propálil Kareše – a obrat Jihočechů dovršil stejný borec, když dorazil odražený kotouč od brankáře Kareše – 1:2.

Berounští ještě vyrovnali. Gól padl znovu v početní převaze a Švagrovský při něm pohotovou střelou Sedláčkovi nedal nejmenší šanci.

Do kabin se ovšem šlo přece jen lépe hostům. Chyba na modré stála Medvědy brejk a následný průstřel Kareše Ferebauerem.

Druhá dvacetiminutovka nepřinesla ani jediný gól, zato hodně spálených šancí. Medvědi v úvodu měli přesilovku čtyři na tři, ale až na Kupcovu nepřesnou ránu se jim příliš nepovedla.

Za zmínku stojí dvojnásobná výhoda domácích trvající celé dvě minuty, ovšem gólově vyšla naprázdno. Písek se dokázal ve třech zkušeně ubránit.

Největší šanci promarnil ve druhé třetině Hašek, když sám jel na branku, jeho pokus do bekhendu ovšem Sedláček vytěsnil. Po této akci Medvědi byli vyloučení a mohlo přijít navýšení náskoku Písku, Nouzovi zkazila radost tyčka. Do šaten se tedy šlo za stejného stavu jako po první třetině.

Ani třetí třetina nepřinesla domácím vyrovnání, i když možností měli dost. Nedařilo se jim však překonat brankáře Sedláčka. Vyrovnání měl na holi Švagrovský, puk se mu však do branky dostat nepodařilo.

Na druhé straně ujíždějící Melka z trestné lavice nadvakrát puk nedoklepl za Karešova záda. Další obrovskou šanci neproměnil Vlček, když se prosmýkl mezi třemi hráči, ale v koncovce zklamal. Medvědi ještě v závěru tlačili soupeře, ale ten jejich tlaku odolal.

Branky: 8. Vlček (Soldán), 16. Švagrovský (Kupec) – 10. Nouza (Krstev), 14. Slavík (Melka, Všetečka), 19. Ferebauer (Suja, Všetečka). Rozhodčí: Humpolíček – Arazimová, Zavřel. Vyloučení: 7:10, Využití: 1:2. Třetiny: 2:3, 0:0, 0:0. Diváci: 200.

Beroun: Kareš – Špelda, Barák, Jebavý, Stromko, Veselý, Nedvěd, Malý, Soldán – Besser, Pavel, Švagrovský, Kupec, Hašek, Rubeš, Vlček, Doležal, Poletín, Říha, Žalčík, Forman.

                                                    David HAVLÍK