Jak byste zhodnotil zápas, ve kterém jste prohráli s Litoměřicemi 3:5?

Jako totální propad hráčů, kteří měli to mužstvo táhnout a kteří ten zápas měli rozhodnout. Co k tomu říct více? Absolutní nedisciplinovanost, hodně vyloučených, i když jsme hráče upozorňovali, jakým způsobem budou Litoměřice hrát. My jsme se s tím nesrovnali. Nabídli jsme jim vyrovnání na 2:2 minutu před koncem druhé třetiny v naší přesilovce. Třetí gól, to už byla jen otázka, kdy ty hráče posadit. S jejich výkonem jsem nespokojený, ať se to týká Švagrovského, Haška, v závěru i Jardy Nedvěda. Tito hráči by měli mužstvo někam směřovat. Dneska tomu tak bohužel nebylo. Je škoda, že jsme přišly o body, protože si myslím, že jsme nebyli horší. Přesilovky pět na tři rozhodují zápasy a když ti hráči, kteří je hrají, nedají gól, tak nemůžeme zápas vyhrát. Ty přesilovky jsme dnes měli dvě a od toho se to pak odvíjelo.

Kam se poděla ta urputnost a bojovnost, kterou berounští hokejisté předvedli v minulém domácím zápase s Jihlavou? Tentokrát hráči prohrávali většinu osobních soubojů.

Jihlava nehrála tak důrazně. Způsob hry Litoměřic klukům strašně vadil. Nedokázali se s tím vypořádat. To koresponduje s tím, co udělal třeba Dyma (Dmitrij Jaškin – pozn. red.), kdy si došel pro faul a pak úplně zbytečně udělal nějaký zákrok. Myslím si, že to možná mohlo být na víc než na dvě minuty, protože to bylo kolenem. Hráč, který chce hrát na mistrovství světa dvacítek, tohle nemůže udělat. Pro něj nemám omluvu. Kdybych takhle hodnotil více hráčů, tak ten komentář bude u většiny stejný. Jak jsem říkal, naše mužstvo dnes totálně propadlo a doufám, že si z toho kluci něco vezmou.

Vysvětlete mi jednu věc. Jak je možné, že Beroun už poněkolikáté dostane gól buď pár vteřin po začátku třetiny nebo soupeř skóruje pár vteřin po berounském gólu? To zavání ze strany hráčů pěkným šlendriánem…

To je nesoustředěnost hráčů na své úkoly, které mají plnit. Já k tomu mohu říct jen to, že proto jsou ti hráči tady, proto hrají v Berouně. Kdyby v těchto činnostech byli na úrovni, tak třeba budou v extralize. Jestliže si toto neuvědomí, tak se odtud nehnou. Je to jen v soustředěnosti a v zodpovědnosti hráčů. To, co nás zdobilo v zápasech před tím a v zápasech v loňské sezoně, tak když to tam nebude, tak tento tým, i když dá tři góly, tak nemůže vyhrát.

Zlomilo se podle vás utkání v té dlouhé přesilovce pět na tři, kterou jste sehráli tragicky?

Samozřejmě. Já si myslím, že nejvíce ale s mužstvem zamával gól na 2:2 v poslední minutě druhé třetiny. Pak jsme hned dostali další K.O. – gól na 3:2. Dobře, dali jsme šťastný gól na 3:3, který spadl z nebe, ale prostě jsme si toho nevážili a také proto jsme prohráli.

V minulých zápasech Beroun dostal několik laciných gólů. Tentokrát se do branky vrátil Dominik Furch, ukázalo se ale, že samotný Furch není spásou.

Hráči si možná mysleli, že tam bude zeď , že se to od něj sto padesátkrát odrazí, pak ujedeme, dáme jeden gól a vyhrajeme 1:0. Možná to v těch hlavách hráčů je, že se pak tolik nesoustředí na to, co mají dělat.

V průběhu utkání s Litoměřicemi se ke mně donesla informace, že hráči údajně dostávají v poslední době v tréninku více zabrat po fyzické stránce. Je pravda, že v poslední době je větší objem tréninků?

Mně nepřísluší hodnotit, co tady někdo říká. Pokud víte, kdo konkrétně to řekl, tak na to odpovím. My způsob tréninků neměníme. V tomto rozlosování, kdy se hraje pravidelně, tak není co měnit. Jestli tam zařadíme vybíhání do schodů nebo překážky, tak to není tak velký zásah do kondice hráčů nebo do jejich únavy.

Jak jste zmínil, zápas nedohráli Švagrovský a Hašek. Stáhl jste již v minulých zápasech, například doma s Olomoucí?

Myslím si, že jsem je dnes stáhl poprvé. Jsou to hráči, kteří toto mužstvo mají táhnout a mají jít příkladem. Mladí by se od nich měli učit. Dneska to prostě nebylo, proto jsem je nechal sedět. V rozhodující chvíli za stavu 2:1, kdybychom dali z přesilovky pět na tři třetí gól, mohlo se to utkání rozhodnout. Musí si také uvědomit, že musí dávat hokeji co nejvíce, hlavně na ledě. Tak to je. Vždy říkám, že každý z nás je nahraditelný.

Lze udělat něco, aby se tento přístup hráčů neopakoval, nebo je to čistě jen o tom, aby si to hráči srovnali v hlavách?

To je, jak jsem o tom mluvil. Jiný soupeř, jiný způsob hokej. Jihlava nehrála takhle agresivně. Jestli jste si všimli, tak Litoměřice hned od začátku hrály 1–4 a začaly bránit. My jsme už včera na tréninku dělali věci, které se dnes potvrdily, že s tím přijedou. Dělali jsme je, ale hráči neodvedli takovou práci, aby to eliminovali.

Dokážete z trenérského hlediska docílit toho, aby v příštím domácím zápase byla bojovnost minimálně o padesát procent lepší než dnes?

Já bych neřekl, že nebojovali, spíše hráli neúčelně. To utkání bylo dlouho vyrovnané. Tam už pak rozhodují maličkosti a také rozhodla jedna jedna chyba. Podívám se na video a uvidím, co, jak a proč bylo. Nikdy nemůžete říct, že mužstvo nebojuje. Někdo bojuje více, někdo je více zodpovědný, někdo méně. Třetí třetina prostě taková nebyla.