Zápas jste prohráli 1:4, pocity asi nic moc.

Máte pravdu, nemohli jsme dát góly, já sám jsem také nehrál supr.

Na Kalusově brance jste měl podíl, odpálil jste puk přímo na hůl přihrávajícího Krejčíka.

Moje chyba, jasně. Soustředil jsem se na puk, abych ho odpálil a on mi do toho vlétl. Špatně jsem odhadl situaci a od té doby mi to celé sr..o…

Gólu jste pak ale paradoxně možná zabránil, když jste fauloval Sklenáře a on pak trestné střílení neproměnil…

No, také to byla moje chyba, nastřelil jsem ho do nohou a ten háček musel přijít. Naštěstí aspoň z toho gól nebyl.

Je to velký rozdíl mezi první ligou a extraligou?

No, rozdíl. Hrát se to dá, jenom mi to prostě dneska vůbec nevyšlo. Loni jsem tady play-out celkem zvládl, teď ne.

Vaše výpomoc byla jen na tenhle zápas?

Zatím ano. Kladenská obrana se už dává dohromady, měl jsem přijet jen dnes. Uvidíme, co dál, snad kdyby měli mít další potíže. Navíc hned ve středu hrajeme s Ústím.

Co vůbec obnáší vaše pozice výkonného ředitele v Berouně?

Ráno přijdu, s trenéry zkonzultuji, kdo jak je na tom z hráčů, jestli hrajeme a koho budeme potřebovat. Pak obvolávám Spartu, Slavii, vary či Plzeň podle toho, koho potřebujeme. Pak všechno dávám papírově dohromady, i když samozřejmě mám k ruce lidi, kteří mi pomáhají. To proto, že také musím trénovat a hrát. V Berouně není extra moc peněz, takže dělat musíme všichni všechno.

Baví Vás tahle nová poloha.

Ano, hokej hraji o pěti let, ale v životě jsem nebyl na té druhé straně. Teď samozřejmě musím řešit i jiné věci, jako třeba když dá hráč gól a chce přidat peníze (úsměv) nebo nejlepší vybavení. Já samozřejmě říkám, že na tohle nemáme, na tohle také ne, na tohle třeba ano. Musíte řešit, když třeba teď před sezonou odstoupil sponzor na milion či tři čtvrtě milionu, že je před výplatami, nebo lidé volají, že nemají zaplacené faktury. Tohle je nepříjemné, ale zase jsou i dobré věci, když se něco povede, vyřeší, nebo když se vyhraje.

V Kladně se na vás byl podívat i bratr Petr z Liberce. Věděl jste o něm?

Jo, říkal, že dorazí během zápasu po nějaké večeři. Já samozřejmě na něj jezdím také. Byt mám sice v Praze, protože jsme v Berouně, ale manželka s dětmi jsou u Liberce, takže tam samozřejmě jezdím.

V minulosti pomáhalo Kladno Berounu docela citelně, je to blízko. Letos ale směruje svoje hráče do Písku a první spoluprací jste vy. Proč a změní se to?

Tak tohle nevím. Je to kladenský – když to řeknu – vynález, protože v Písku mají nějaké vztahy, které jsem nerozmotával a nerozklíčovával. Prostě jsem se orientoval na Spartu, Slavii a nově i na Plzeň a Vary. Kladenská pomoc byla sice vždycky výborná, navíc vše vycházelo výborně i logisticky, nicméně když se jejich vedení rozhodlo jít jinou cestou, musíme spolupracovat víc s Plzní a Vary. I oni mají hráče, kteří pravidelně nehrají. Uvidíme, jak to dopadne, ale já myslím, že v budoucnu zase Kladno s Berounem spolupracovat bude.

A ještě tajemství Nedvědova úterního startu v dresu Kladna, jak ho vysvětlil trenér Zdeněk Vojta. Jeho první volbou při zranění Drtiny či Kameše bylo povolat zpět Richarda Diviše. Jenže ten ulehl s teplotami a to samé se stalo nejlepšímu junioru Kuželovi. I tak chtěl Vojta dát možnost nějakému mladíkovi z juniorky, jenže tak v sobotu prohrála na Spartě a její trenér Otakar Vejvoda se tam odhodlal k nečekanému kroku. Po první třetině stáhl kvůli špatnému výkonu pět obránců (!!) a dohrával pouze na dva. „I kvůli tomu jsme juniory nezvali, nebylo by to moc výchovné. Vsadili jsme na Jardu Nedvěda, který tady loni odehrál dobré zápasy, ale tentokrát to bohužel tolik nevyšlo,“ přiznal Vojta.