Je to sice asi nejpřijatelnější soupeř z nadstavbové skupiny, prohráli jsme u něj až po nájezdech, ale kůži tady zadarmo nedají, to je mi jasné. Navíc my se trápíme, takže favorité asinejsme,“ míní generální manažer Berounských Medvědů Filip Vaněček.

Jeho tým je citelně oslabený několika zraněnými hráči, nicméně ani Jihomoravané na tom nejsou ideálně, vždyť Horčička, Plášek i Haman s úspěchem hostují v Plzni a znojemský kouč Soudek musí spoléhat hlavně na mladé. „Možná i proto první duel skončil divácky atraktivním poměrem 6:7. Kdyby to tak bylo i nyní a padlo více branek, aspoň by si diváci přišli na své,“přeje si nahlasVaněček.

Beroun nepřišel o svou velkou oporu Jaroslava Nedvěda, přestože o něj mocně usilovalo extraligové Kladno. Nesouhlasila ale Sparta, jenž vlastní práva navelezkušeného bekaa nechce posilovat svého možného soka v play–out. „Máte dobré informace, Nedvěd zůstane asi u nás. I když přestupový termín skončí až v pondělí,“ usmál se Vaněček.

On ani trenéři nadále nemohou počítat se zraněným Jiřím Haškem, který se na středečním rozbruslení před duelem s Olomoucí necítil zdráv. Nově nemůže hrát Tůma (zánět šlachy), na marodce zůstali Jelínek s Pavlem. Ze Slavie tak opět přijede Žejdl a nově i další junior Klhůfek. Uzdravil se jen Besser.

V bráně by měl stát tradičně Furch, uvažovaný Cikánek totiž cestuje na nedělní duel Kladna ve Vítkovicích s celým týmem už v sobotu.