Gengel se řadí mezi kladenské odchovance. V mládeži hrával třeba s Martinem Ševcem nebo Tomášem Plekancem. Do dospělého hokeje ale vstoupil v prvoligové Kadani. Než se podíval do A-týmu mateřského klubu, vyzkoušel si angažmá mimo jiné v extraligovém Vsetíně a Mladé Boleslavi nebo v nižších soutěžích za Beroun, Hradec Králové, Prostějov či Vrchlabí. Nejvíc vidět byl v Berouně, kde odehráol téměř sto zápasů a formu chytil ve slavné sezoně 2003/04, kdy tým pod vedením trenérů Vejvody a Gudase došel až do finále play off a Gengel byl s jedenácti body mezi nejlepšími borci soutěže.

Do mateřského Kladna se vrátil během sezony 2009/10 na hostování právě z posledně jmenovaného Vrchlabí, kde tehdy dal i hodně slavný gól horalů. Patnáct vteřin před koncem duelu proti svému bývalému klubu Berounu vyrovnal a zajistil Vrchlabí postup do play off.

Parta z SK Koutek Přílepy
Umíte kopnout do meruny? Hlaste se na fotbalový turnaj do Přílep

Kladnu na střídavý start vypomáhal i o sezonu později, důvěru dostával od kouče Otakara Vejvody, který měl rád jeho bojovnost a emoce, které někdy končily bláznivinami při oslavách gólů (stojka na hlavně nebyla výjimkou), někdy tvrdou rvačkou - i tu Gengel uměl. V dresu Ústí se v Kladně dokonce popral s Michalem Gutwaldem (remíza).

Na kontě má za Kladno celkem 27 ligových startů, ale větší stopu zanechal právě v Ústí nad Labem. Během sezony 2018/19 ale kvůli pracovnímu vytížení angažmá u Severočechů a celkově i v druhé nejvyšší soutěži ukončil. Další motivaci našel ve třetí nejvyšší soutěži u tehdejšího nováčka v Příbrami. V nedávno skončené sezoně toužil s ní toužil po postupu do první ligy. Ambiciózní plány stejně jako celou druholigovou sezonu stopla pandemie koronaviru.

Gengel se prosazoval hodně také v hokejbalu. Roky po hokejové sezoně pomáhal doma klukům z Nového Strašecí a i díky jeho pomoci svého času patřili Bubáci k republikové elitě. Dostal se rovněž do národního týmu, hrál extraligu.