Každý z celkového počtu 23 příchozích obdržel hodnotný dárkový balíček, jehož součástí byl mimo jiné reprezentační dres a unikátní set hokejových kartiček. V jedné z hokejových kabin se před začátkem akce shromáždili všichni zájemci o nejoblíbenější národní sport se svými rodiči, ke kterým krátce promluvili trenéři a představitelé hokejového klubu Berounští Medvědi. Dětem na ledě se věnovalo sedm kvalitních trenérů a hokejistů z ostatních věkových kategorií.

„Bylo to hezké. Hokej se mi moc líbí, chci ho hrát,“ svěřil se Tomík Novotný. Díky podpoře ČSLH a berounského klubu děti získávají do začátku v případě zájmu na celý rok zapůjčení kompletní hokejové výstroje zdarma a po první dva měsíce nemusí platit klubové příspěvky. Mohou si tak v klidu bez vysokých vstupních nákladů vyzkoušet hraní hokeje.

Během akce, kterou moderoval Olda Burda si děti vyzkoušely první hokejové krůčky na ledě a mohly dokonce sledovat, jak se kolem nich prohání v modelovaném utkání v minihokeji jen o něco málo starší děti z berounské přípravky.