Láďo, byl jste v Berouně nejlepší hráč a střelec přípravy, jak se to stalo, že jste nakonec nedohodl s vedením pár dní před začátkem soutěže?

Hrozně moc mě to mrzí, ale nakonec všechno ztroskotalo na financích. Vedení nechtělo ustoupit ze svých podmínek. Já jsem se snažil o kompromis, aby obě strany ustoupily ze svých požadavků, ale k tomu nedošlo.

Takže to bylo o financích?

Jediný problém byly tedy finance, ale konkrétní částku nezveřejním. Ale to, co mi nabídl, byla částka, která mi však nepokryje náklady na život, proto jsem to nemohl vzít. Já jsem v Berouně chtěl hrát, ale za nějakých určitých podmínek, zkrátka být za svou práci řádně ohodnocen, bohužel za nabízenou částku neuživím rodinu. Byl bych v Berouně skutečně rád, kdyby byly podmínky příznivější.

Jak probíhalo jednání?

Nerozešli jsme se ve špatném. Chápu, že vedení musí financovat klub s nějakými penězi. Na druhé straně, jsou to asi jen Medvědi Beroun, kteří hrají bez prémií. Říkal jsem to vedení už při prvním setkání, že je nutné hráče motivovat prémiemi. On věřil, že tam jsou mladí kluci, kteří mají sami motivaci dostat se výš do extraligy. Tuto motivaci mám já taky. Proto stále doufám, že přijde ještě nějaká šance si zahrát extraligu. Přesto se ale hráči musí nějak motivovat. Před zápasem se v kabinách říká: „Pojďme se rvát o ty peníze, ty stojí na modrý, jsou na brankové čáře, pojďme si je sebrat." Někteří hráči si ale mohou říct, já k tomu mantinelu nejedu, proč bych se tam měl zranit, ale takhle si chci vyhrát další peníze, cítí se víc nasazený.¨

Během prvního jednání s vedením jste nepobírali podrobnosti případného angažmá?

Po prvním jednání mi bylo řečeno, že to tu můžu hrát až do důchodu, ale podle vývoje událostí už mi to tak nepřipadá. O podrobnostech k angažmá jsme nemluvili, protože vedení mě nejdřív chtělo vyzkoušet na týden nebo čtrnáct dnů. Z toho byl nakonec měsíc a smlouvu jsem dostal až v pondělí (3.9. poznámka red.) a v pátek jsme se rozloučili. Takže to vedení prodlužovalo vlastně o 14 dní, zřejmě to byla taktika, aby si hráči nemohli najít jiné místo a museli podepsat předloženou smlouvu. Ale chápu, že nový majitel to má také těžké, dával klub dohromady od začátků a asi nevěděl, do čeho jde. Držím klukům palce, ať jim to šlape, ať jsou nahoře a ne dole.

Předpokládám ale, že Vás mrzí, že nedošlo ke konkrétní dohodě.

Určitě mě to hrozně moc mrzí, protože si myslím, že jsem si sedl s hráči i s trenérem, parta byla super. Hraji prakticky všude se stejným číslem, tak jsem myslel, že na to navážu a o to víc mě mrzí, že to nejde, takhle těsně před soutěží. Prostě ale takový je hokejový život.

Nedohodnout se s vedením takhle krátce před začátkem soutěže musí být určitě hrozně těžké, protože soupisky týmů už jsou většinou hotové. Kde teď budete hrát?

Něco se řeší, jsem s někým v kontaktu a uvidíme, co bude. Zvažujeme jak první ligu, tak i něco v zahraničí, nicméně teď někam naskočit je hrozně těžké.

Takže ukončení kariéry zatím nepřichází v úvahu?

Tak to v žádném případě ne, protože hokej miluju a bez hokeje prakticky nemůžu být. Zrovna teď si jedu zatrénovat na večer s klukama. Ukončení kariéry určitě ne.