HC Rakovník – HK Králův Dvůr 5:3

Utkání předcházelo jednání mezi kluby o odložení tohoto utkání z důvodu velké marodky na straně Králova Dvora. Rakovničtí funkcionáři ovšem zaujali jednoznačné stanovisko, že chtějí hrát v daném termínu. A tak pět králodvorských hráčů, ač ve stavu nemocných, muselo místo pyžama obléci dres a jít hrát. Další čtyři hráči nastoupili z řad juniorů.

V úvodní části byla hra vyrovnaná. Domácí se sice dostali do vedení, Králodvorští ale o pět minut později vyrovnali na 1:1. Nerozhodný stav pak vydržel až do konce první třetiny. Ve druhé části se diváci gólu nedočkali, a tak všichni netrpělivě čekali, co přinese třetina poslední.

Lépe do ní vstoupili Králodvorští, kteří se brankami Křesťana a Rendly dostali do vedení 3:1. Poté se hosté soustředili převážně na obranu, což jim až do 56. minuty vycházelo. Jenže domácí v závěru předvedli velký obrat a ve zmiňované 56. minutě třemi góly otočili stav z 1:3 na 4:3. Trojnásobné inkasování poslalo králodvorské do kolen a domácí poté ještě pojistili své vedení pátou trefou. I přes porážku si králodvorští hokejisté zaslouží pochvalu, protože oslabené družstvo dokázalo s dvacítkou domácích hokejistů odehrát vyrovnané utkání.

V neděli hraje Králův Dvůr doma netradičně již od 16 hodin, a to s celkem Vlašimi.

Branky: Hoffman 2, Kotál, Nosek, Krejčí – Křesťan 2, Rendla. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Čáp – Hrčka, Zmeškal. Diváci: 220. Třetiny: 1:1, 0:0, 4:2.