Jak se hraje v důležitém zápase, kde jde prakticky o šest bodů?

Jsme rádi za to, že jsme tento důležitý zápas zvládli. My jsme poslední zápasy podávali celkem dobré výkony, ale vždycky nám zápas utekl nějakou individuelní chybou v poslední třetině, čímž jsme poztráceli hodně bodů. Tyto poslední dva zápasy jsme betonovali a hráli jsme prostě odzadu. Také jsme je odehráli s nulou, pokud teda nepočítám inkasovaný gól vteřinu před koncem, což by se nám nemělo stávat. Gólman nás dva zápasy držel, a ta nula ho jistě potěší.

Osobní chyby Medvědy sráží po celou sezonu. Většinou se soupeři držíte krok, tohle vás jistě sráží…

Říkáme si to každý zápas. Je to osobní nedisciplína a je smolné, že jsou to vždycky zkušení hráči, kteří by tady měli ten mančaft držet.

Čím to je, že zápasy s Kadaní nejsou většinou pohledné?

Je to taková plácaná, mísí se u nás mladí hráči a jejich starší. Dá se říct, že oba týmy jsou farmy a potkávají se zde dva odlišné hokeje. Každopádně jsou důležité body, i když divák si moc oko nespravil.

Liga je letos hodně vyrovnaná v tabulce jste teď podskočili na třinácté místo, přesto nemáte na víc?

Když se podíváme na tabulku, tak ta bodová ztráta není až tak hrozná. Určitě máme na víc, poztráceli jsme body ve dvou, třech zápasech. Kdyby se to nestalo, tak bychom byli úplně někde jinde.

Jako každoročně si Beroun zakládá na brankářích. Když nechytá Petr Přikryl, tak ho nahradí další skvělý brankář Lukáš Cikánek …

Určitě jsou oba gólmani kvalitní. Jsme rádi, že tady jsou a můžeme se opřít o jejich výkony. Co si budeme nalhávat, bez nich by naše situace mohla být ještě horší.

Už byste asi neradi měli sérii tří zápasů v řadě na ledě soupeře, jelikož se za chvíli bude losovat další fáze soutěže sudá – lichá…

Tohle rozlosování pro nás nebylo moc dobré. První čtvrtinu ligy jsme hráli šestkrát doma a teď se nám to vrátilo, protože jsme dvakrát měli tři zápasy venku po sobě. Není to sranda hrát z osmi zápasů šestkrát venku. Je to samé cestování a do toho vložené pondělí, takže to pro nás nebylo nic moc.

Jaké místo by Berounu slušelo?

Tady bychom se reálně mohli pohybovat na osmém až desátém místě. Na to tenhle mančaft má, ale jak říkám: Osobní chyby rozhodly, kde teď jsme.

V sobotu vyrážíte do Třebíče. Ta je loňským úspěšným účastníkem boje o záchranu…

Třebíč má letos hodně kvalitní kádr, dávají hodně gólů. Přesto věřím, že když budeme hrát poctivě odzadu jako tyhle dva zápasy, tak tam můžeme bodovat. V dnešní situaci je pro nás každý bod dobrý.

David Havlík