„Jsem šťastná, že to klukům jde a držím jim palce, aby z toho jedna medaile byla," přeje si Květa Plekancová.

Týmu věřila od začátku přípravy. Ale… „Když prohráli doma s Kanadou, tak jsem se začala trochu bát. Po prvním utkání s Ruskem už jsem však věděla, že kluci budou moc šikovní a poperou se o to," řekla a přiznala, že ji překvapuje neobvyklá Tomášova střelecká potence.

Jindy spíše přihrávající kapitán nastřádal v základní skupině pět gólů. „Tolik jsem opravdu nečekala."

Do Moskvy se osobně nechystá. Nervovat se tak bude pouze před televizní obrazovkou a jako vždy bude hodně neklidná. Má ale dobrého pomocníka. „Při utkání zlikviduji kilo jahod, ani nemrknu. Během poslední třetiny se Švýcarskem bych snědla snad celou bednu," směje se.

Na otázku, proč lídr českého celku vždy stojí při závěrečném ceremoniálu na konci řady našich hráčů, neuměla odpovědět. „Má to tak i v Montrealu. Nevím zda to je nějaký jeho rituál, nikdy jsem se na to neptala," přiznala a připustila, že důvodem může být Tomášova skromnost.

„Ani jako mladý se nechtěl nikde moc ukazovat. Tyhle věci mu nešly," podotkla paní Květa s přáním, aby to dobře dopadlo.
„Pro kluky prý bude každá medaile zlatá, protože dvě třetiny z nich na mistrovství nikdy nebyly!"

Řepíkovi chtějí do Ruska. Na semifinále!

Vlašim – Před každým zápasem české hokejové reprezentace se rodina Michala Řepíka posadí v dresech k televizi, pěkně každý na svých místech. Aspoň do chvíle, dokud Češi vyhrávají. „Máme tradiční rituál, dáme si dva panáčky před zápasem, pak během utkání já piju reprezentační plzničku, manželka Monika vínko a musí být něco k zakousnutí," usmívá se otec letošního mistra ČR Petr Řepík.

Po zápase, pokud Češi vyhrají, vyráží rodina pořád ještě v dresech směrem hospůdka. „Prožíváme to, jsme nervózní, klukům držíme palce a věříme, že to dobře dopadne," usmívá se.

Petr Řepík věří, že Češi ve čtvrtfinále USA porazí. Musí prý ale hrát jako jako proti Rusům a Švédům. V tom případě Ameriku udělají, protože nemá moc dobrý tým, když měla problém i se Slováky," míní.

S Michalem si hrdý táta volá, prý se cítí po zabroušení menisku výborně. „Jsem rád, že hraje v elitní druhé lajně proti nejsilnějším formacím. Pokud kluci postoupí, tak bychom chtěli letět celá rodina do Ruska, jenom nevíme, zda bychom dostali vízum. Pokud ne, vyrazíme s kamarády do Prahy koukat na velké plátno," plánuje.

Mladší Řepík ještě neměl ani čas oslavit doma český mistrovský titul s Libercem, po jediném dnu volna musel na sraz reprezentace. Ale oslava bude!

"Po mistrovství, buď s jedním nebo dvěma poháry. Bude mít na tři dny pohár z Liberce, tak uvidíme, jak se dohodne se starostou ve Vlašimi a zda něco veřejného plánuje. Pokud ne, tak si uděláme oslavu sami," dodal Petr Řepík.