Chomutov - Beroun 8:1

Medvědi vstoupili do zápasu skvěle a v první deseti minutovce byli jasně lepší, než domácí. Jenže Bessonov, Krätzer a poté i Mrňa si v několika případech vylámali zuby na skvěle chytajícím Hanuljakovi. Po deseti minutách Chomutovští udělili Medvědům tvrdou lekci z produktivity. Nejprve po ideální přihrávce Krafta zakončil do prázdné branky Pulpán a po chvilce se z otočky prosadil Jíra - 2:0. Hosté byli jako opaření a domácí mohli přidat další gól, dvě přečíslení dva na jednoho ale nedokázali proměnit. V závěru první třetiny pak mohl snížit Krätzer, ale ani nadvakrát na Hanuljaka nevyzrál.

Ve druhé části se hrál vcelku vyrovnaný hokej. Jenže Šinágl ani Cunik se nedokázali prosadit, naopak na druhé straně proměnil sólový únik Eiselt - 3:0. Ve druhé desetiminutovce druhé třetiny měli hosté opět několik dobrých šancí. Jenže Kätzera opět vychytal Hanuljak a skvěle domácí brankář zakročil i proti osamocenému Bessonovovi. Medvědi se přece jen ve druhé části dočkali. Mrňa dostal krásnou přihrávku na útočnou modrou a následné sólo zakončil bekhendovým blafákem - 3:1.

Jestliže první dvě třetiny nebyly v podání Medvědů, až na zakončení, špatné, třetí třetina připomínala doslova tragédii. Hned v 41. minutě sice Štelmach zneškodnil sólo Skořepy, na dorážku byl ale krátký. Po chvilce pak v oslabení ujel berounské obraně Jeslínek, který poslal puk pod břevno - 5:1. Medvědi se po tomto gólu sesypali jako domeček z karet a domácí mohli vesele navyšovat své vedení. Další dva góly přidali Domin a Kraft a Štelmach se vydal na střídačku. Náhradník Pavlů inkasoval v 58. minutě, kdy se prosadil Skořepa.

Branky a nahrávky: 10. Pulpán (Kraft), 11. Jíra (Boušek), 27. Eiselt (Skořepa), 41. Trochta (Skořepa), 44. Jeslínek, 48. Domin (Grof), 49. Kraft (Procházka), 58. Skořepa (Trochta) - 37. Mrňa. Rozhodčí: Florián. Vyloučení: 9:10 navíc Krätzer (BE) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:0, 1:1, 5:0.

Chomutov: Hanuljak - Pulpán, Malinský, Všetečka, Grof, Trefný, Pavlas, Bombic, Rutta - Procházka, Kraft, Míka - Eiselt, Mikšovic, Jíra - Trochta, Charousek, Jeslínek - Boušek, Domin, Tauš.

Beroun: Štelmach (49. Pavlů) - Vošmik, Nedvěd, Cunik, Malý, Bolf, Šafář, Javorek, Vejvoda, Luňák, Novotný, Šinágl, Tvrzník, Krätzer, Karpov, Kupec, Švagrovský, Mrňa, Rybecký, Rudovský, Bessonov.

Ohlasy trenérů

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): Konečné skóre je pro nás velice lichotivé, ale musíme si přiznat, že do poloviny první třetiny jsme byli horším týmem. Postupem času, hlavně v druhé půlce zápasu, jsme určovali tempo hry, hráli jsme to, co jsme potřebovali a z toho vyplynul ten vysoký výsledek.

David Volek (HC Berounští Medvědi): Do desáté minuty první třetiny jsme byli lepším mužstvem, prakticky jediným na ledě. Po první inkasované brance jsme však přestali hrát svoji hru. Do stavu 2:0 nebo 3:1 jsme měli ještě šanci se do zápasu vrátit, ale po dalších brankách se sesypalo úplně všechno. Hlavní problém byl v tom, že jsme neproměnili klíčové šance a v psychice hráčů.