Po dvou vyrovnaných třetinách Medvědi naprosto odešli a výsledkem byly tři góly domácích. Beroun tak prohrál ostudně 1:5 a s největší pravděpodobností tak, stejně jako v minulých letech, bude hrát jen o udržení v soutěži. Šance na play off se již pohybuje čistě v teoretické rovině.

Kadaň – Beroun 5:1

První třetina nabídla vcelku vyrovnaný urputný hokej, ve kterém příliš pohledných akcí k vidění nebylo. S postupem času měli mírnou převahu domácí hokejisté, kteří se také dostali do vedení. Po střele Tona sice ještě Novotného zachránila tyč, ve 13. minutě ale již Kadaň udeřila. Po střele Proška z nulového úhlu se musel berounský brankář červenat.

Medvědi poté zvýšili obrátky a domácí hasili problémy nedovolenými zákroky. V přesilovce pak Berounští dokázali vyrovnat. Při hře čtyři na tři poslal Diviš puk přesně do šibenice – 1:1.

Ve druhé třetině Medvědi více vysunuli napadání, čímž domácím dělali značné problémy.

Jenže berounští hráči zbytečně faulovali a to se jim také stalo osudným. V závěru druhé dvacetiminutovky nejprve putoval za katr Jelínek. V oslabení mohl poslat Medvědy do vedení Kopecký, který ale sólo nezakončil dobře. Vzápětí pak předvedl další zbytečný faul Růžička a Kadaň trestala. Na Hlubučkovu střelu si sice Novotný sáhl, puk ale zaplul do branky – 2:1. Do konce třetiny zbývalo odehrát jen osm vteřin.

Třetí třetina se berounskému celku vůbec nepovedla. Prvních pět minut sice Medvědi bojovali, pak se ale ze hřiště z nepochopitelných důvodů vytratili a k vidění byla kadaňská exhibice.

Po střele Balázse ještě zazvonila tyč, ve 49. minutě se již Kadaň radovala. Berounská čtveřice v oslabení jen koukala, jak tři domácí hráči doráží na hranici brankoviště – 3:1. Od tohoto momentu již existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Kadaň přidala v 52. minutě čtvrtý gól, když Freiberg prostřelil Novotného z prostoru mezi kruhy.

V podobném duchu se dohrával i zbytek zápasu. Medvědi zcela rezignovali a Kadaň mohla přidat další góly. Nakonec domácí skórovali z několika velkých šancí jen jednou, když Balázs v poslední minutě objel berounskou branku, položil brankáře a následně přihrál před zcela prázdnou branku Bauerovi, jenž lehký úkol zvládl bezchybně – 5:1.

Berounští hokejisté opět nedokázali předvést zlepšený výkon a nadále okupují třinácté místo. Za zmínku určitě stojí také fakt, že patnáctý Šumperk, který je sestupové pozici, ztrácí na Medvědy jen devět bodů.

Branky: 13. Prošek (Seman, Domin, 40. Hlubuček (Boušek, Prošek), 49. Brňák (Boušek, Balázs), 52. Freiberg (Domin, Seman), 60. Bauer (Balázs) – 20. Diviš (Nedvěd, Vlček). Rozhodčí: Petružálek, Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 420. Střely na branku: 34:25. Třetiny: 1:1, 1:0, 3:0.

Kadaň: Jarina – Prošek, Szakal, Kloz, Brňák, Zmeškal, Hlubuček – Gombár, Charousek, Boušek – Balázs, Bauer, Tsyganov – Seman, Domin, Fiala – Ton, Freiberg, Mužík.

Beroun: Novotný – Nedvěd, Cunik, Růžička, Vojta, Jelínek, Braniš, Kopecký, Diviš, Vlček, Rudovský, Švagrovský, Novotný, Luňák, Šinágl, Pavel, Fiedler, Krätzer, Tůma, Karpov.