Králův Dvůr se dostal do dobré formy, takže na rakovnický led mohl odjíždět s optimistickými výhledy. „Je to tak, do Rakovníka jsme jeli sebevědomě a chtěli jsme potvrdit formu, což se povedlo. Od začátku ligy předvádíme velice slušné výkony v ofenzivě, až na dvě výjimky, ale chtělo by to ještě posílit obranné rady, kde máme jisté mezery," uvažoval manažer HK Králův Dvůr Marek Potěšil.

DVOUGÓLOVÝ NÁSKOK ZA MALOU CHVÍLI
Vstup do utkání se králodvorským hokejistům povedl a již po sedmi minutách to bylo 0:2 po zásazích Vlčka a Krause. V 17. minutě se podařilo domácím snížit po nahrávce Ambroze Větrovcovi 1:2.
Sotva však začala druhá část, hosté se dostali opět do dvoubrankového vedení, ve 25. minutě přidali čtvrtý gól, a když zvýšili o chvíli později na 1:5, s Rakovnickými to vůbec nevypadalo dobře. Dvakrát se trefil Klaus a jednou Vlček. „Celkově jsme měli utkání pod kontrolou. Dostali jsme se rychle do vedení o dvě branky a pak už jsme jen navyšovali skóre," řekl Potěšil.

PROTI HRÁL BÝVALÝ HRÁČ A TREFIL SE
Malou naději sice Rakovník vykřesal v 35. minutě po samostatném úniku nová akvizice Tolkner a hned po něm se po přihrávce Bauera prosadil Ságner na 3:5. Králův Dvůr však nechtěl připustit žádné drama a v 38. minutě opět odskočil 3:6 po střele Macháčka. „Domácí od poloviny zápasu nestíhali po fyzické stránce a za stavu 5:1 přišlo naše uspokojení a Rakovník vstřelil dvě branky, ale nijak to nerozhodilo celkový výkon týmu. Škoda jen čtyř inkasovaných branek," litoval Marek Potěšil, jehož týmu vstřelil jednu z branek zmiňovaný Tolkner: „Martin sám požádal o výměnu z důvodu nevytíženosti v našem dresu. Osobně si myslím, že byl jedním z nejlepších hráčů Rakovníka a vstřelil jednu branku. Po utkání jsme spolu nemluvili, ale pokud znám Martina, tak si byl vědom síly Králováku a klukům pogratuloval."

KONTROLA NAD VÝVOJEM SKÓRE AŽ DO KONCE
Třetí část se prakticky pouze dohrávala a v 45. minutě zvýšili hosté na 7:3. V posledních dvou minutách už došlo pouze ke kosmetické úpravě, když se po přiťuknutí Ambroze nejprve střelou zápěstím prosadil Mikeš. Konečnou tečku dali vzápětí Královodvorští, kteří potrestali další chybu v rakovnické obraně, branky hostů ve třetí třetině přidali Kraus a Macháček. „Nikdo nemůže říci, že bychom nebojovali, ale soupeř byl bohužel úplně někde jinde a předvedl, jak se hraje moderní hokej. Tato soutěž jde hodně nahoru, hraje ji většina hokejistů z vyšších soutěží, kteří se hokejem nechtějí živit, ale mají ho pořád rádi a tak hrají krajskou ligu, kde jsou pro ně ideální podmínky," nechal se slyšet vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup.
Králův Dvůr po lehké výhře poskočil na čtvrtou příčku krajské ligy. „Každoročně je naším cílem play-off a po první třetině soutěže je to rozehrané velice slušně. Největší zklamáním je pro mě právě tým Rakovníka, který vždy byl v horní polovině tabulky a po osmi odehraných kolech to byl jednoznačně nejslabší tým, se kterým jsme hráli," uvedl manažer hostů Marek Potěšil.

PŘI DUELU S LÍDREM VYHRAJETE PIVO
Výsledky Králova Dvora jsou nejlepší pozvánkou na šlágr 9. kola, kdy doma přivítají dosud první HC Lev Benešov. Bude to boj dvou nejproduktivnějších týmů ligy. „V průběhu druhé třetiny vylosujeme jednoho majitele platné vstupenky na utkání, který získá poukázku na sud piva Radegast," láká fanoušky Marek Potěšil. Utkání se hraje v sobotu na berounském zimáku od 17 hodin.