Chrudim – Beroun 9:7

V brance Medvědů nastoupil junior Knap a od začátku se stejně jako Růžička na druhé straně musel pěkně ohánět. Hrálo se totiž téměř bez obran a jedna šance střídala druhou. Domácí se dostali v první třetině do tříbrankového vedení, poté ale začali úřadovat Medvědi. Lepší produktivitu ukázali v úvodu domácí, kteří se prosadili třikrát v řadě, po dvou brankách Švagrovského ale byl stav 4:2. I nadále se na obou stranách pálilo jak u Verdunu a po dvou třetinách byl stav 7:3. Ve třetí části, do které nastoupil do berounské branky Frolík, se více dařilo hostům, kteří přidali další čtyři zásahy, domácí skórovali dvakrát a utkání, které se hrálo na třikrát patnáct minut tak skončilo výsledkem 9:7.

Poté následovalo deset sérií samostatných nájezdů. Z domácích se prosadili Žák, Mocek a Fořt, z hostů uspěli Vlček a Braniš. Chrudim tak vyhrála v nájezdech 3:2.

V úterý od 17 hodin se oba celky utkají v dalším přátelském utkání, tentokrát na půdě Berounských Medvědů. Vstup na zápas je zdarma. Pro diváky je navíc připravena řada akcí. Prvních čtyřicet diváků obdrží podepsaný plakát Berounských Medvědů, prvních třicet diváků dostane volnou vstupenku na domácí zápas pražské Sparty proti Českým Budějovicím, který se hraje ve středu 3.3. v Tesla Aréně. Dále pak prvních sto příchozích obdrží poukázku na jedno pivo zdarma a stý divák navíc získá podepsaný zápasový dres berounských Medvědů.

Přijít na poslední domácí utkání letošní sezóny se tak určitě vyplatí! „Chtěli bychom se tímto zápasem s našimi fanoušky, kteří nás v dobrých i ve zlých chvílích letošní sezóny podporovali, důstojně rozloučit. Proto jsme se s Chrudimí dohodli na tomto zápase, protože dohoda o ukončení play-out byla vytvořena až v pondělí prakticky ze dne na den a nemohli jsme tak naplánovat rozloučení s fanoušky a reklamními partnery v soutěžním zápase,“ řekl výkonný ředitel Medvědů Filip Vaněček, který rovněž dodal, že věří, že i přes to, že se jedná pouze o přátelské utkání, tak že se s Medvědy přijde rozloučit důstojný počet hokejových fanoušků.

Branky a nahrávky: 8. Bláha (Šeda), 10. Fořt (Bělohlávek, Vágner), 14. Žák (Zadina), 20. Bláha (Šeda), 22. Klejna (Varga), 26. Semorád (Evan), 29. Král (Evan), 31. Drtina, 37. Šeda (Malinský) – 14. Švagrovský (Braniš), 22. Švagrovský z tr. střílení, 27. Karpov (Braniš), 32. Krätzer (Karpov, Švagrovský), 33. Kupec (Rudovský), 37. Krätzer (Švagrovský), 39. Fiedler (Kupec, Pavel). Bez vyloučení. Třetiny: 3:1, 4:2, 2:4.

HC Chrudim: Růžička M. – Drtina, Malinský, Klejna, Semorád, Varga – Toužimský, Mocek P., Zadina, Martinec, Žák – Mocek D., Vágner, Fořt, Král, Bělohlávek – Charousek, Evan, Jindřich, Radil, Šeda

HC Berounští Medvědi: Knap (30. Frolík) – Višňák, Růžička D., Braniš, Jelínek, Malý, Novotný, Kopecký, Vlček, Kupec, Rudovský, Pavel, Fiedler, Krätzer, Karpov, Švagrovský.