U nejmladších hokejistů působí jako trenér přípravky pan Antonín Mařík, který má bohaté hráčské i trenérské zkušenosti a vlastní také trenérskou A licenci. Berounská hokejová přípravka bojuje stejně jako všechna sportovní odvětví s ubývajícím zájmem mládeže o sport. „Nedostatek dětí pociťují všechny kluby. Beroun není až tak velké město, aby tu mládež překypovala. Za několik let by mohly přijít silnější ročníky. Musíme ale pracovat s tím, abychom měli mládež v současné době,“ poznamenal trenér berounské přípravky.

Jak to ovšem vypadá, možná se blýská na lepší časy. „Oproti loňskému roku se to slušně zvedlo. Dnes chodí zhruba třicet předškoláků, prvňáků a druháků,“ uvedl trenér Mařík, kterého těší, že mezi nejmladšími hokejisty nejsou jen hráči z Berouna. „Objevila se tu řada dětí z blízkého okolí, což je potěšující, ale samozřejmě je to pro rodiče hodně náročná záležitost,“ podotkl trenér, který se kromě přípravek věnuje také trénování třetí a čtvrté třídy a navíc působí v berounském klubu jako trenér brankářů.

„Musím říct, že v současné době pociťujeme na brankářském postu trochu nedostatek. Pracuji na tom, abychom získali nějaký talent do branky,“ podotkl Mařík, který zmínil, že v přípravce se nedá poznat, zda–li hráč bude mít na nejvyšší soutěže. „Pozná se třeba chuť chlapců sportovat a hrát hokej. Určité zapálení se dá poznat, ale pohybově a motoricky se to pozná až podstatně déle,“ podotkl trenér Mařík, který by byl rád, kdyby na hokej začali více hlásit i chlapci z Hořovicka. „Rezerva je trochu ve venkovských chlapcích, když řeknu ze Zdicka, možná i Hořovicka. Tam určitě zkusíme médii trochu proniknout, abychom získali další chlapce do přípravky, případně i dále,“ zmínil Antonín Mařík, který dodal, že začít s hokejem se dá klidně i ve třetí třídě.

„Stává se nám, že se přihlásí i chlapci do třetí a čtvrté třídy. Všude v klubech se říká, že je to pozdě, ale není to pravda. Pracujeme i s těmito chlapci. Musím říct, že máme zkušenosti s chlapci, kteří patří do čtvrté třídy. Během měsíce a půl se naučili dobře bruslit,“ podotkl Mařík, který zmínil, že zájemci, kteří by chtěli hrát hokej, respektive jejich rodiče, mohou přijít na trénink přípravky, nebo trenéry kontaktovat prostřednictvím telefonu. Rozpis tréninků přípravky najdete na internetové stránce www.zsberoun.cz v sekci rozpis ledu.

Trenér Antonín Mařík je ovšem na berounském zimním stadionu k zastižení mnohem častěji. „Jsem tu minimálně pětkrát v týdnu, někdy i sedmkrát,“ uvedl Mařík, který má dlouholeté trenérské zkušenosti. Patnáct let působil jako trenér u mládeže v Plzni, poté trénoval prvoligové áčko mužů v Jindřichově Hradci, kde měl na starosti i juniorku. Další trenérské zkušenosti získal Antonín Mařík v Sokolově, kde působil jak u áčka mužů, tak i u extraligových juniorů. Dalších deset let pak trénoval v Rokycanech, kde se věnoval jak mužům, tak i dorostu a juniorce. Od loňského roku působí Antonín Mařík v Berouně, kde se věnuje brankářům, přípravce a společně s Radkem Křesťanem i třetí a čtvrté třídě.

Kontakty na trenéry mládeže

Chce váš potomek hrát hokej? Kontaktovat můžete buď trenéra přípravek Antonína Maříka nebo berounského šéftrenéra mládeže Petra Třineckého. Šéftrenéra berounské mládeže můžete kontaktovat telefonicky na čísle 311 612 228. Trenéra přípravek pana Maříka můžete kontaktovat buď telefonicky na čísle 603 486 643 nebo e-mailem na adrese ant.marik@seznam.cz.