Na půdě Kadaně ve středu určitě nebude k vidění pohledný zápas. Vzhledem k důležitosti utkání pro oba celky půjde téměř s jistotou o urputný boj o každý centimetr ledu. Kadaň potřebuje vyhrát, aby si definitivně zajistila postup do play off, Medvědi musí vyhrát, chtějí–li si udržet šanci, ještě o play off bojovat. Jedno je ovšem jisté. Pokud Beroun prohraje, na 99 procent jej budou čekat, stejně jako v minulých letech, jen boje o udržení v soutěži.

Zůstává trochu otázkou, v jaké sestavě berounští hokejisté nastoupí. V brance se zřejmě představí opět Filip Novotný, jelikož do pátečního extraligového zápasu Kladna na Slavii naskočil jako jednička Lukáš Cikánek. Úplně jasno není ani v berounské defenzivě. Záležet hodně bude na faktu, jestli Sparta, která hrála v pátek v Mladé Boleslavi, uvolní Bolfa s Vojtou. Existuje také určitá šance, že Medvědům ještě možná vypomůže Libor Procházka, který nenastoupí do pátečního zápasu na Slavii od začátku, ale bude připraven pouze na lavici.

Ať již ale berounská defenziva nastoupí v jakékoliv sestavě, musí podat mnohem lepší a koncentrovanější výkon než v minulém střetnutí s Táborem. A obrannou činnost musí zlepšit i útočníci. Poměrně jasno ohledně sestavy Medvědů je v útoku. Zde nelze čekat velké změny. Za zmínku ovšem určitě stojí fakt, že do Kadaně neodcestují Besser s Tvrzníkem. Jinak zřejmě bude sestava berounského útoku podobná jako ve středečním zápase. Otázkou ale zůstává, zdali se v Berouně neobjeví o víkendu nějaká nová tvář. Přestupní termín trvá do neděle.

Berounským hokejistům se v letošní sezoně na půdě soupeřů nedaří. Ze jedenadvaceti zápasů uhráli Medvědi jen devatenáct bodů. Tři body urvali ve čtyřech případech. Dvakrát v Šumperku, v Táboře a V Havlíčkově Brodě. To ale nic nemění na tom, že zápas začíná za stavu 0:0 a Beroun klidně může na výhru dosáhnout.

Kadaň sice předvedla po Vánocích skvělou šestizápasovou vítěznou šňůru, v posledních kolech se ale Severočechům přestalo dařit. Když pomineme kontumaci utkání s Havířovem, tak Kadaň z posledních tří utkání má jediný bod. Beroun sice nikterak nezáří, ale ze tří posledních kol uhrál pět bodů.

A jak si vedly oba celky v posledním kole? Medvědi sice hned v první minutě vedli nad Táborem, jenže Jihočeši poté stav otočili na 2:1 ve svůj prospěch. Beroun ve třetí třetině sice vyrovnal, hosté si ale díky gólu z prodloužení odvezli dva body. Kadaň nebodovala. V důležitém střetnutí na ledě Benátek prohrávali Severočeši postupně 2:0. V polovině zápasu sice Gombár snížil na 2:1, domácí ale v úvodu třetí třetiny pojistili své vedení a Kadaň tak prohrála 1:3.

V letošní sezoně se Berounští Medvědi zatím střetli s Kadaní třikrát a příliš se jim nedařilo. V prvním vzájemném utkání vyhrála Kadaň na své půdě těsně 3:2. V Berouně se karta obrátila a Medvědi zdolali soupeře 3:1. Jenže v úvodu ledna Beroun na domácím ledě vyhořel a Kadaň si od Berounky odvezla výhru 3:0.

Střelci z letošních vzájemných zápasů: Balázs 2, Ťupa 2, Bauer, Šíp, Freiberg – Růžička 2, Besser, Tvrzník, Šinágl.

Sestavy z minulého kola:

Berounští Medvědi: Novotný – Nedvěd, Bolf, Vojta, Procházka, Růžička, Jelínek, Braniš, Vlček, Diviš, Luňák, Pavel, Švagrovský, Rudovský, Krätzer, Šinágl, Besser, Tůma, Tvrzník, Fiedler, Karpov.

SK Kadaň: Jarina – Szakál, Prošek, Brňák, Zmeškal, Hlubuček, Schmidt, Kloz – Balázs, Bauer, Tsyganov, Gombár, Charousek, Boušek, Seman, Domin, Fiala, Ton, Freiberg, Mužík.

Bilance od Vánoc

HC Berounští Medvědi: 10 zápasů – 11 bodů – skóre 16:28 (poslední 3 zápasy – 5 bodů – skóre 5:6)

SK Kadaň:
10 zápasů – 22 bodů – skóre 35:21. (poslední 3 zápasy – 1 bod – skóre 5:11)

HC Vrchlabí: 11 zápasů – 15 bodů – skóre 31:31. (poslední 3 zápasy – 0 bodů – skóre 4:13)

HC Rebel Havlíčkův Brod: 10 zápasů – 10 bodů – skóre 21:29 (poslední 3 zápasy – 4 body – skóre 4:5).

HC Benátky: 10 zápasů – 16 bodů – skóre 25:30 (poslední 3 zápasy – 4 body – skóre 10:11).

HC Tábor: 10 zápasů – 22 bodů – skóre 30:20 (poslední 3 zápasy – 5 bodů – skóre 10:10).
S kým ještě hrají

HC Berounští Medvědi: venku SK Kadaň, doma Orli Znojmo, venku HCVrchlabí.

SK Kadaň: doma Berounští Medvědi, venku HC Chrudim, doma Rebel Havlíčkův Brod.

HC Vrchlabí: venku HC Benátky, doma Berounští Medvědi. Vrchlabí má již započtenu kontumační výhru ze zápasu s Havířovem.

Rebel Havlíčkův Brod: venku Salith Šumperk, doma HC Tábor, venku SK Kadaň.

HC Benátky: venku Orli Znojmo, doma HC Vrchlabí, venku Horácká Slavia Třebíč.

HC Tábor: doma HC Chrudim, venku Rebel Havlíčkův Brod, doma Dukla Jihlava.