„První gól vstřelil Milan Pivovarči. Milan se k nám vrátil nedávno z druhé ligy, ještě má v sobě vyšší tempo z lepší soutěže. Takže sem tam někomu ujede, to se potvrdilo i v této chvíli, když vsítil hezký úvodní gól,“ chválil střelce Miroslav Žáček.

Neratovice nebyly dopředu moc nebezpečné. „Celý zápas jsme se nabádali k tomu, abychom drželi nastolené tempo. Podle mého názoru jsme to plnili vcelku dobře. Ale samozřejmě, jak skóre narůstalo, tak naše tempo trochu opadlo, ale to je normální. Neznám tým, který by za stavu 6:0 hrál zcela naplno,“ zmínil Žáček.

Utkání bylo pro Králův Dvůr hodně důležité. „Všem se nám moc ulevilo, že jsme to zvládli, a ještě takovým způsobem. Bylo to hodně důležité utkání. Kdyby vyhrály Neratovice, tak by se na nás dotáhly a znesnadnily by nám boj o záchranu. Takhle máme náskok osmi bodů a jsme povzbuzení do dalších utkání,“ usmíval se Miroslav Žáček.

Ten vsítil devátý gól Králova Dvora: „Do utkání jsme šli s tím, že chceme vyhrát a je nám jedno jak. Ale potom, co jsem zvyšoval na 9:2, tak jsme se s kluky bavili, že by bylo skvělé vyprášit Neratovice s desítkou. Škoda, že nám to tam nepadlo. Šance na to byly.“

V dalším kole čeká na Králův Dvůr těžký soupeř. HC Rakovník vévodí tabulce západní skupiny krajské ligy, ale o víkendu se trápil s předposledními Kralupy, které zdolal jen těsně 4:3. Králův Dvůr tedy může mít v neděli 20. ledna od půl šesté šanci na další body.

Králův Dvůr – Neratovice 9:2

Branky: Piovarči 2, Mahel 2, Šnaidauf, Pánek 2, Brém, Žáček – Prejza, Pokora.

Sestava Králova Dvora: Pavlů (Černý) – Veselý, Klimeš, Žáček, Vacek, Špaček – Piovarči, Kolenatý, Krásl, Hamada, Mikáska, Veber, Brém, Mahel, Šnaidauf, Sagan, Pánek.

Šnaidauf věděl, že duel s Neratovicemi bude stěžejníPřed důležitým utkání s Neratovicemi, které hokejisté Králova Dvora vyhráli vysoko 9:2, se Ondřej Šnaidauf vrátil ještě k předchozímu remízovému zápasu s Juniorem Mělník.

"Mělník hraje už několikátý rok na špičce krajské ligy a utkání na jeho ledě před skvělým publikem jsou vždy těžká. I tentokrát jsme věděli, že to nebude jednoduché, přesto jsme do utkání šli s jasným cílem, a to urvat nějaký bod. Od úvodního buly na nás Mělník vlétl a poměrně rychle se dostal do vedení 1:0, když ve 3. minutě prostřelil našeho brankáře domácí Tomáš Havel. Po první brance jsme ale dokázali vyrovnat hru a dostat se do několika dobrých šancí. V 16. minutě po přihrávce Jirky Vebera vymetl pavučiny z branky Ondra Klimeš a bylo vyrovnáno. Utkání se neslo ve znamení velkého množství vyloučení, hlavní rozhodčí rozdal celkem dvacet dvouminutových trestů. Možností strhnout vedení na svoji stranu tedy měly oba týmy dostatek, ale gólmani chytali výborně, především náš brankář Jirka „The Wall“ Krejčí, který v brankovišti doslova čaroval. V prodloužení jsme zvládli přežít jedno z dalších náročných oslabení, ale pak přece jen nejlepší hráč domácích Tomáš Havel procedil puk do sítě a Mělník bral bod navíc za výhru. Vzhledem k našemu postavení v tabulce je pro nás každý jeden bod hrozně cenný. Na domácím ledě přivítáme v Berouně Buldoky Neratovice, budeme moc rádi, když nás fanoušci přijdou podpořit. Zápas bude naprosto stěžejní pro vývoj spodní části tabulky."

Ilustrační foto.
Policisté řeší další případy sprejerství v centru Berouna
Kuba s Matějem dostali první dárky k 19. narozeninám ve čtvrtek 10. ledna 2019.
Berounští medvědi dostanou sladkosti i hroznové víno