Králův Dvůr - El Niňo A 0:7

Velice pěkně zaplněná králodvorská sokolovna očekávala od souboje dvou vedoucích celků extraligy prvotřídní stolní tenis. A toho jim hráči obou celků nabídli opravdu hodně. Výsledek ovšem jasně mluví ve prospěch hostů. Částečnou vinu na hladké porážce domácích nese fakt, že sekrálodvorským hráčům vůbec nedařily koncovky setů. Nic to ale nemění na tom, žehráči El Niňa byli prostě lepší.

V úvodní čtyřhře nastoupili proti Urbánkovi se Štěpánkem na straně hostů Prokopcov s Konečným. V úvodním setu domácí hráči vedli již 8:6, jenže pak hosté zabrali a rázem byl stav 8:11. I druhý set byl hodně vyrovnaný. A za stavu 10:10 domácí dvojice opět nezvládla koncovku a prohrála 10:12. Ve třetí sadě se již Královu Dvoru zadařilo. El Niňo sice vedlo 4:2, Štěpánek s Urbánkem ale poté uhráli osm bodů v řadě a nakonec třetí set vyhráli v poměru 11:5. Ve čtvrtém dějství domácí dvojice nezachytila začátek setu. Poté sice Štěpánek s Urbánkem zabojovali a snížili na 8:10, Konečný s Prokopcovem ale prokázali ledové nervya důležitý bod nakonec uhráli.

V následných dvouhrách sehrál Urbánek nádhernou pětisetovou bitvu s Prokopcovem. Domácí hráč sice prohrál úvodní dva sety, ve třetím dějství ale uspěl v poměru 11:9 a ve čtvrté sadě pak porazil soupeře 11:3. Pátý set byl hodně vyrovnaný a o krásné výměny nebyla nouze. V koncovce nakonec prokázal Prokopcov své zkušenosti a zvítězil 11:8.

Hodně vyrovnaný byl i zápas Štěpánka s Treglerem, který vyhrál první set. Štěpánek poté ve druhé sadě srovnal stav na 1:1. Zlom přišel v závěru hodně vyrovnaného třetího setu. Štěpánek neproměnil pět setbolů a nakonec prohrál 13:15. Hodně vyrovnaný průběh měl i čtvrtý set. Štěpánkovi se opět v koncovce nevedlo, prohrál 9:11 a celé utkání 1:3.

V neděli se nevedlo králodvorskému Košťálovi, který nedokázal najít recept na téměř bezchybného Konečného. Po hladké úvodní prohře sice sehrál Košťál se soupeřem vyrovnané tři sety, ale uspět dokázal jen ve třetím, kdy vybojoval výhru v poměru 14:12. Jenže ve druhém i ve čtvrtém setu prohrál shodně 8:11 a nakonec odešel od stolu poražen.

Za stavu 0:4 již bylo nad slunce jasné, že domácí mohou tentokrát na body zapomenout. Ani snaha o čestný bod ale nakonec pro domácí nedopadla úspěšně. Urbánek totiž poměrně hladce podlehl Konečnému. A Štěpánek poté nestačil na Prokopcova. Jejich pětisetová bitva ovšem nabídla výborný sportovní zážitek. Domácímu hráči se v prvních dvou setech nedařilo opět v koncovkách setů a po porážkách 10:12 a 9:11 se zdálo, že hostující Prokopcov kráčí k další snadné výhře. Jenže Štěpánek vyhrál následně dva sety v poměru 11:9 a 11:8 a bylo vyrovnáno. I rozhodující sada byla hodně vyrovnaná. Opět ale došlo na obehranou písničku. V koncovce slavil úspěch Prokopcov.

Do posledního zápasu nastoupil místo Košťála střídající Špalek a ačkoliv si proti Treglerovi nevedl špatně prohrál hladce 0:3 na sety. Hosté tak zvítězili bez ztráty bodu. Králův Dvůr i přes porážku drží velice pěkné druhé místo v extraligové tabulce.

Zápasy: Štěpánek, Urbánek - Prokopcov, Konečný 1:3, Urbánek - Prokopcov 2:3, Štěpánek - Tregler 1:3, Košťál - Konečný 1:3, Urbánek - Konečný 0:3, Štěpánek - Prokopcov 2:3, Špalek - Tregler 0:3.