„Plno hráčů hrálo první play–off v životě. Přišlo mi, že byli jako by pod tlakem a báli se hrát. Vrchlabí vyhrálo zaslouženě, trestalo nás za chyby, dali dva góly v přesilovkách, a to rozhodlo,“ uvedl po utkání trenér Medvědů Richard Žemlička.

Berounští nezačali špatně, doplatili ale na mizernou hru v početních výhodách. „V první třetině jsme sice měli platonickou převahu, ale když nedáme ve čtyřech přesilovkách gól, tak nemůžeme vyhrát. Ve třetí třetině se to dovršilo, kdy jsme neproměnili přesilovku pět na tři. Tu jsme odehráli velice špatně,“ zmínil Žemlička, který přiblížil, jestli kádr Medvědů neutrpěl v zápase nějaké ztráty. „Máme několik nastřelení. Ráno budeme chytřejší, ale doufám, že všichni nastoupí i s drobnými zraněními,“ poznamenal Richard Žemlička.

Ten má jasno, co musí berounští hokejisté do druhého utkání především změnit. „Hlavně proměňovat šance a přesilové hry. Jít tam s trochu jinou vervou, než jsme šli v první třetině. Soupeř nás předčil v bojovnosti a ve hře do těla. To nás velice bolelo celý zápas,“ dodal na závěr Richard Žemlička.