Ml. Boleslav B – Králův Dvůr 4:1

Oba týmy začaly velmi opatrně. Velmi malé rozměry boleslavské hrací plochy nahrávaly domácím, jelikož jsou na kontaktní hru omezenou mantinely zvyklí. Do vedení se ovšem dostali ve 13. minutě králodvorští hokejisté. Díky důrazné hře před brankářem Poláčkem se prosadil Rákosník. Poté se hrálo dlouho bez větších šancí. Jenže k vidění byl hodně důrazný hokej plný tvrdých osobních střetů, což hráčům Králova Dvora nevyhovuje.

Skóre se změnilo až téměř v polovině utkání. Ve 28. minutě měli domácí po vyloučení Radka Křesťana k dispozici přesilovou hru a k jejímu využití potřebovali pouhých pět vteřin. Králodvorského brankáře Frolíka překonal Ficek. Poté se opět hrálo dlouho bez větších šancí. Zahrozit dokázal jen hostující Brodan, který ale na Poláčka nevyzrál.

Vyrovnaný stav, který by posunul celek Králova Dvora do semifinále, vydržel až do 49. minutě. To hráli hosté přesilovku, v ní se ale nedohodl útočník s obráncem, chyby využil domácí Klikar, který následně proměnil samostatný únik – 2:1. Od tohoto momentu začali hrát králodvorští hráči hodně aktivně a domácí dostávali pod tlak. Jenže vítr z plachet jim vzalo v 53. minutě hodně přísné vyloučení za hru v šesti. Oslabení sice hosté ubránili, ale 97 vteřin před koncem řádné hrací doby domácí hokejisté skórovali a sebrali tak Královu Dvoru šanci na vyrovnání při hře bez brankáře.

Zápas tedy dospěl do prodloužení, které se hrálo systémem náhlá smrt. Králodvorští hokejisté měli v průběhu celé sezony značnou smůlu, a ta je neopustila ani v rozhodujících okamžicích čtvrtfinále. Hned po osmi vteřinách prodloužení posoudil rozhodčí střelu Kristka jako gól, i když domácí hráči, králodvorský brankář i diváci, kteří stáli za brankou, shodně tvrdili, že si nejsou jistí, zda byl kotouč celým objemem za brankovou čárou. Puk ukrytý pod lapačkou Frolíka ovšem hlavní arbitr vyhodnotil jako gól a domácí tak mohli slavit postup do semifinále.

Branky: 28. Ficek (Franc), 49. Klikar, 59. Škaloud (Hart), 61. Kristek (Franc) – 13. Rákosník (Křesťan M.). Vyloučení: 9:8 navíc Matula 10 min. OT. Rozhodčí: Čap – Ondráček, Kučera. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:0. Diváci: 72.

Králův Dvůr: Frolík – Najman, Prošek, Kardoš, Vacek, Brodan, Maleček, Vaněček, Rákosník, Amler, Matula, Křesťan R., Křesťan M., Tuček.