Lepe se vám boří, než tvoří, souhlasíš?

To se takhle nedá říct. Říká se, že čím lepší je tým proti kterému hraješ, proti tomu se hraje lépe. Povedlo se nám porazit tři týmy nad námi, bodovat s Chomutovem, tak prostě musíme ty body potvrzovat s těmi slabšími mančafty. Nechci říct, že dnes to byla povinnost vyhrát, ale tyto týmy bychom měli porážet.

V čem jste Šumperk předčili?

Šli jsme si za výhrou. I ve fázích, kdy nám to tam nelepilo a nedařilo se. Hráli jsme svou hru a věřili, že to zlomíme.

V posledních letech nebývalo v Berouně zvykem otáčet zápasy…

Pamatuji si dva, tři roky zpátky, když jsem tady začínal, tak jsme prohrávali 0:1 a byli jsme zralí na čtyřku. Teď je to jiné. Dostaneme gól, ale nerozhodí nás to a jedeme dál. Určitě nás to nepoloží, psychika je teď někde jinde.

Změnili jste styl hry, když v brance nestál Dominik Furch?

Řekl bych, že víceméně ne. Furcháč patří dneska mezi tři nejlepší gólmany v lize. My jdeme do každého zápasu s tím, že chceme gólmana podržet a Kary chytal dneska výborně. Když bylo potřeba, podržel nás, chytal super.

Další nezvyk: Beroun začal vozit body z venku…

Hrajeme dobře dozadu, nic nevymýšlíme a hrajeme ten klasický venkovní hokej. Z nějaké šance dáme gól a snažíme se to ubránit. V Olomouci to bylo hodně těžké, byli jsme tam dlouhou dobu v oslabení a udrželi to. V nájezdech rozhodl Méďa, zatím to zvládáme a snad to vydrží co nejdéle.

Jak moc Ti chyběl v útoku Jirka Hašek?

Určitě mi tam chyběl, hrajeme spolu od začátku sezony a něco už máme navyklé. Kluci v lajně nehráli vůbec špatně a napadalo nám to tam, takže super zápas.

Do Jihlavy nejspíše pojedete zase s pokorou, že?

Samozřejmě, zvláště v Jihlavě se nehraje vůbec dobře. Musíme hrát svojí hru a každý bod odtamtud bude zlatý.