Jak byste zhodnotil utkání s Litoměřicemi?

Odehráli jsme dobře první třetinu, ale nemůžeme vyhrát zápas, když nedáme gól při hře pět na pět. Tam jsme se vůbec neprosadili. Dostali jsme se do vedení 3:0 v první třetině, ve druhé třetině jsme ale dostali dva zbytečné góly. V přesilovce jsme se dostali tři za puk, tam jsme zbytečně propadli z přemíry snahy. Soupeř dal kontaktní gól, ožil a začal hrát jednoduše. My jsme pak byli pod obrovským tlakem. Vzali jsme si time, po něm jsme měli šanci do prázdné branky. To byl první zlom v zápase. Mohli jsme dát na 4:1. Tím bychom ten zápas zlomili. Ale nedali jsme a soupeř dal z protiútoku z dorážky gól na 3:2. O přestávce se pak tým uklidnil a ve třetí třetině jsme deset minut hráli velice dobře ve středním pásmu. Nepouštěli jsme soupeře do přečíslení. Pak ale přišla nešťastná teč a mužstvo si přestalo věřit. Pak další chyba, prohráli jsme souboj ve středním pásmu, propadli jsme a soupeř po situaci dva na jednoho zápas zlomil. V závěru jsme byli vyloučení a už jsme se do hry nedostali. Bude důležité, jak se z toho tým oklepe. Máme mladý tým, je to pro něj hořká zkušenost. Musíme to překonat. Ukáže se, jak jsme silní. Samozřejmě nás to mrzí, hráči jsou dole. Budeme je muset z toho dostat. Mrzí mě, že jsme opět zklamali fanoušky doma, protože prohrát na úvod sezony dvakrát doma, je špatné. Fanoušci byli opět výborní, o to více nás to mrzí. Bylo to výborně rozehrané, ale uteklo nám to ve druhé třetině. Ta teč ve třetí třetině, to se stane.

Dalo by se tedy říct, že jste si de facto vyhraný zápas prohráli vlastními chybami? Přece jen soupeř dal góly po chybách berounských hráčů, navíc dva góly byly hodně šťastné.

Tak určitě. Je to daň z nezkušenosti. Určitě jsme si to prohráli nezkušeností. Hráči, kteří ty chyby udělali, potřebují získat zkušenosti nebo větší zodpovědnost a více si věřit. Soupeře jsme určitě dostali do hry. Měli jsme to sehrát líp. Doufám, že hráči se z toho poučí.

Od druhé třetiny jste mnohem častěji propadali ve středním pásmu. Bylo to dané tím, že hráči jsou nezkušení, nebo tím, že jste vedli 3:0 a hráči se tlačili do útoku více, než bylo zdrávo?

Tak může se to stát, ale první chyba byla v přesilovce, kde útočíte. Soupeř to hrál jednoduše a my jsme nedávali kotouče tak rychle. Tam se rozhodlo, soupeř nás začal přehrávat jednoduchostí. My jsme vymýšleli moc složité věci a neposouvali puky tak, jak jsme měli. To si myslím byla příčina.

Jak jste byl v utkání s Litoměřicemi spokojený s výkonem brankáře DiRienza? Diváci se nemohli shodnout, zda-li druhý a třetí gól padl po teči, nebo byly oba brankáře.

Ten třetí byl stoprocentně tečovaný, to jsem viděl. Nevím, jestli se dalo zareagovat. Ten druhý gól byl z dorážky. Nevím jak tam ta střela prošla. Byly to laciné góly, na kterých se podílelo více hráčů. Podívám se na video, jak to bylo. Nevím, co k tomu říct. Takové góly padají a pustili je i lepší brankáři. Samozřejmě je to nešťastné za stavu 3:2, kdy hrajete jedenáct minut v pohodě, dodržujete systém a padne takovýto gól. Nevěřím ve štěstí nebo ve smůlu, asi jsme si to zasloužili.

Předpokládám, že zapracovat budete muset i na disciplinovanosti. Nejde ani tak o počet vyloučení, jako spíše o to, že hráči často faulují naprosto zbytečně v útočné třetině.

Určitě. Například v přesilovce, kdy jsme vedli 3:2 dostane Tomáš Doležal, který je důležitý hráč, trest na 2+10 minut a vrátí se až na poslední dvě minuty. Chyběl týmu. Určitě je to z přemíry snahy. Já bych to hráčům zas tak nevyčítal. Přeženou tu míru, to k tomu patří. Ale musejí se toho vyvarovat stejně jako chyb z nezodpovědnosti. Dneska bylo spoustu útočných faulů, nebylo to, že by zabraňovali gólu. Rozhodčího nechci hodnotit, ale mám na to svůj názor. Zdálo se mi, že některé fauly neviděl a myslím si, že ve druhé a třetí třetině tam měly být nějaké přesilovky pro nás. Určitě nám to ale tento zápas neprohrálo.